Kyösti mietiskeli aamusella, että pitäisiköhän ihan piruuttaan nykäistä Leicesteriä, koska Liverpoolin kerroin, öbaut 1.30, tuntui aivan järjettömän pieneltä vieraskertoimeksi. Niinhän siinä sitten kävi, ettei Kyösti nykäissyt, koska ajatteli, että kaipa Pool sen voiton ottaa. Ja Leicesterihän sen pelin sitten voitti. Ei Pool hyvin pelannut, mutta silti ihmetyttää, ettei se saanut nussittua edes yhtä maalia, edes rankkarista. No, eipä tarvitse enää miettiä Valioliigan mestaruutta, koska se juna puksuttaa kohti Man Cityn asemaa. Klopp panostaa nyt kaiken Mestareiden liigaan. Siinä sivussa olisi tietenniin ihan kiva voittaa myös liigacup. Arsu tulee onneksi Anfieldille välierässä, joten se matsi olisi voitettavissa.
Mitähän merkkiä sitä nykäisisi Chelsea-Pooliin? Chelsean tasan yhden maalin voittoa? Vierasvoitto olisi hieno juttu, mutta bärsseessä on semmottinen kutina, että Chelsea vie matsin 1-0 tai 2-1.
Mitähän merkkiä sitä nykäisisi Chelsea-Pooliin? Chelsean tasan yhden maalin voittoa? Vierasvoitto olisi hieno juttu, mutta bärsseessä on semmottinen kutina, että Chelsea vie matsin 1-0 tai 2-1.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kuka+enää+jaksaa+jotain+jalkapalloa?+Vuodesta+toiseen+kytätä+kun+joka+maassa+aina+samat+kaksi+tai+kolme+joukkuetta+ratkaisee+mestaruuden,+paitsi+homo-Turkissa,+jossa+kestosuosikkikolmikko+Fenerbache,+Galatasaray+ja+Besiktas+kylpevät+ties+missä+lahjuksissa+kun+eivät+ole+vuosikausiin+keikkuneet+sarjan+kärkikastissa.++Vielä+15+vuotta+sitten+noi+kolme+vei+100+%+varmuudella+Turkin+mestaruuden,+mutta+ilmeisesti+joku+upporikas+mafiooso+kyllästyi+noiden+ainaiseen+menestykseen+ja+lahjoo+ne+häviämään.