On hyvin oletettavaa että rokotetodistus tulee yleiseen käyttöön, eli kännykälle tulee päivittäin merkittävä lisäkäyttö töissä, kaupoissa, kuppiloissa ja kulkuneuvoissa.
Ei ole vaikea arvata että tosielämän jännitystä ja mielenkiintoisia tilanteita paljon edessä, melkeimpä paras hankkia oma Qr koodi kännykkä, varmistaakseen että pääsee töihin ja kotiin.
Kulkee Qr koodilla
3
199
Vastaukset
No toki totta se paperinenkin kelpaa ja niitä voi tulostaa ja vaikkapa liimaa hihaan.
- Anonyymi
Sisällisota Suomeen ja halkaistava kahtia, ne jotka haluaa elää jatkuvasti lääkitettynä, voivat elää etelässä ja me muut pohjoisessa.
- Anonyymi
Käteen asennettavaan siruun saa helpoiten toimivan koronapassin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617