Maakunta vaaleista

Ollaan hipihiljaa. Koronaa toitotetaan joka tuutista. Tietääkö monikaan mistä äänestetään?
Äänestysprosentti jää pieneksi varmasti.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Päättäjiksi valtaan seteliselkärsnkaisia kepulaisia kokkareita. Ei tiedä hyvää köyhälle sairaalle.

Äänestä

Jos asuisin Oulussa, äänestäisin Junesta. 💞

Äänestä

Aluevaalit on todellinen gallup, joten kaikki äänestämään. Kyselytulos varmistaa puolueiden todellisen kannatuksen, ei niissä vaaleissa muusta äänestetä.

Äänestä

Palveluista kuulemma. Nyt kuntia ja kaupunkeja hyökkäyteään toisiaan vastaan, kuka saa palvelut ja jääkö edes ,meille terkkari tänne pikkukuntaan, heh,
Vahvat jyrää heikot..?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ollaan hipihiljaa. Koronaa toitotetaan joka tuutista. Tietääkö monikaan mistä äänestetään?
Äänestysprosentti jää pieneksi varmasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu