Takapajulassa,

Anonyymi

eli Mäntsälässä ei pääse enää koronatestiinkään missään.

9

1155

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Järvenpäähän varmaan pääsee vielä bussilla, mutta tiedä sitten kuinka usein niitä kulkee ja milloin sieltä oääsisi pois.

    • Anonyymi

      Tällä ennakoidaan tulevaa.Keskittäminen jonnekkin mahdollisimman kauas,ettei vain asukkaat turhaa juoksentele apuja hakemaan.Saadaan himmelin rahastajat hoidettua.
      Mitä näistä omankylän ihmisistä.Hommatkaa täys sähkö-auto niin maailma rikastuu.Tai viikon eväät reppuun ja menoks.Sinne keskitykseen.

    • Anonyymi

      Siinä käy niin, että monet paikkakuntalaiset eivät käy testissä ja siitä taas seuraa, että he tartuttavat tautia, jos se lievänä heillä on.
      Saahan sillä tietysti tartuntalukemat todellista pienemmiksi, kun kaikkia ei tarvitse laskea.
      Alkeellista touhua.

    • Anonyymi

      Kuntala täynnä vätyksiä,puhelimella ei saa kiinni.Suuriin saavutus,kun muistaa tulla työpaikalle. Vaihtoon kaikki leipiintyneet,käy kaliiksi näytellä kiireelistä😂

    • Anonyymi

      Osta testi marketeista ,aptekit.Siihen pyrkii yhteiskunta.Jos se positivinen soita terveysasemalla kertovat miten toimia. Nykyisin maksat itse kaikesta ,jos haluat terveydestäsi saada tietoa esim.laprat ymm.Tai muuta Lohjalle.Halpa ostaa asunto ja pääset yksityinen hammashoito osotpalveluna,valitseman paikkasi.Lohja lisäksi antaa loma tukea säätiön kautta vaikka olisit rikas. 1 kerta asukanaana elämässä,vaikka olisit rikas.Päset 1 vikoksi etelän makaa puolisosi kanssa.

    • Anonyymi

      Hyvin on drive in testi järjestetty Mäntsälässä. Pariin otteeseen olen käynyt.

      https://korona.9lives.fi/testauspaikka/mantsala/

    • Anonyymi

      Kaikki on tehty tosi hankalaksi.Kun et tiedä miten sairastyessa toimisit kun ei ole kalenteria jaeltu kuntalaisille.Kun meni terkkari suoraa asiat hoitu.Aidosti ihmisen kanssa.Nykyisyydessä kaikki on viety jonnekkin syövereihin.Josta jos asiakoskee paina 1 tai 2,sellaisella vauhdilla ,että pitäkää tunkkinne.
      Aikoinaan jostain palveluhakemistosta löysit numerot kunnan kaikkiin tarpellisiin toimintoihin.Sieltä aidosti ihminen vasta sujauvalla suomenkielellä.Ei tarvinnut näitä enukki robotteja sietää.
      Miksei enää tälläistä ruohonjuuri tason toimintaan apuja saa.Todenäköisesti kun toimiva systeemi ajetaan sekopäiseksi lisää niin lopetettaisi koko ns.terveydenhoito.Jokainen tulkoon toimeen omin nevoin.Rengistä on luotu erittäin huono isäntä.Valitettavasti

    • Anonyymi

      Mänttälä on junttien kotipesä.

    • Anonyymi

      Olisi järkevää avata koko tää piikkittely systeemi.Ihmiset on kohta kuin seuloja piikkityksiä täynnä.Tartunnat vain leviää.Joku tässä mättää.Ottakaa,ottakaa,,Ei sanota,että kohta ette ehdi.Savuna ilmaan koko buumi haihtuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3095
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1250
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe