eli Mäntsälässä ei pääse enää koronatestiinkään missään.
Takapajulassa,
9
1168
Vastaukset
- Anonyymi
Järvenpäähän varmaan pääsee vielä bussilla, mutta tiedä sitten kuinka usein niitä kulkee ja milloin sieltä oääsisi pois.
- Anonyymi
Tällä ennakoidaan tulevaa.Keskittäminen jonnekkin mahdollisimman kauas,ettei vain asukkaat turhaa juoksentele apuja hakemaan.Saadaan himmelin rahastajat hoidettua.
Mitä näistä omankylän ihmisistä.Hommatkaa täys sähkö-auto niin maailma rikastuu.Tai viikon eväät reppuun ja menoks.Sinne keskitykseen. - Anonyymi
Siinä käy niin, että monet paikkakuntalaiset eivät käy testissä ja siitä taas seuraa, että he tartuttavat tautia, jos se lievänä heillä on.
Saahan sillä tietysti tartuntalukemat todellista pienemmiksi, kun kaikkia ei tarvitse laskea.
Alkeellista touhua. - Anonyymi
Kuntala täynnä vätyksiä,puhelimella ei saa kiinni.Suuriin saavutus,kun muistaa tulla työpaikalle. Vaihtoon kaikki leipiintyneet,käy kaliiksi näytellä kiireelistä😂
- Anonyymi
Osta testi marketeista ,aptekit.Siihen pyrkii yhteiskunta.Jos se positivinen soita terveysasemalla kertovat miten toimia. Nykyisin maksat itse kaikesta ,jos haluat terveydestäsi saada tietoa esim.laprat ymm.Tai muuta Lohjalle.Halpa ostaa asunto ja pääset yksityinen hammashoito osotpalveluna,valitseman paikkasi.Lohja lisäksi antaa loma tukea säätiön kautta vaikka olisit rikas. 1 kerta asukanaana elämässä,vaikka olisit rikas.Päset 1 vikoksi etelän makaa puolisosi kanssa.
- Anonyymi
Hyvin on drive in testi järjestetty Mäntsälässä. Pariin otteeseen olen käynyt.
https://korona.9lives.fi/testauspaikka/mantsala/ - Anonyymi
Kaikki on tehty tosi hankalaksi.Kun et tiedä miten sairastyessa toimisit kun ei ole kalenteria jaeltu kuntalaisille.Kun meni terkkari suoraa asiat hoitu.Aidosti ihmisen kanssa.Nykyisyydessä kaikki on viety jonnekkin syövereihin.Josta jos asiakoskee paina 1 tai 2,sellaisella vauhdilla ,että pitäkää tunkkinne.
Aikoinaan jostain palveluhakemistosta löysit numerot kunnan kaikkiin tarpellisiin toimintoihin.Sieltä aidosti ihminen vasta sujauvalla suomenkielellä.Ei tarvinnut näitä enukki robotteja sietää.
Miksei enää tälläistä ruohonjuuri tason toimintaan apuja saa.Todenäköisesti kun toimiva systeemi ajetaan sekopäiseksi lisää niin lopetettaisi koko ns.terveydenhoito.Jokainen tulkoon toimeen omin nevoin.Rengistä on luotu erittäin huono isäntä.Valitettavasti - Anonyymi
Mänttälä on junttien kotipesä.
- Anonyymi
Olisi järkevää avata koko tää piikkittely systeemi.Ihmiset on kohta kuin seuloja piikkityksiä täynnä.Tartunnat vain leviää.Joku tässä mättää.Ottakaa,ottakaa,,Ei sanota,että kohta ette ehdi.Savuna ilmaan koko buumi haihtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 573763
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.463157Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1532949Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,402816SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752416Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s611911Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a231888Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1241767- 841172
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681170