Siis pressanvaaliehdokkaaksi. Ovat jo tulleet järkiinsä. Siltäosin kun se siinä porukassa on mahdollista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008513962.html
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008513962.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
He tietävät, ettei nuori ihminen halua homekorvavahanukeksi
esittämään presidenttiä. Heinäluoma hinkuaa varmaan kiimaisena pressaksi,
mutta ei ole ainesta.
Sen sijaan luulisi, että keski-ikäisellä Sanna Marinilla olisi kiinnostusta. Tosin, hänellä taitaa olla vallanhimoa ja tarvetta ihailla itseään niin paljon, etteivät Suomen pienet ympyrät kiinnosta.
Onneksi persut ei valitse demareiden ehdokasta.
Sanna ei kelpaa demareille.
No+5%+omista+haluaa+Sannan+pressaehdokkaaksi.
Eikä demarit Sannaa.
Onneksi persut eivät ole edes tämän keskustelun eikä tämän palstan aiheena.
Eli+siis+useampi+kuin+SDP:n+jäsenistä+äänestäisi+sinua+presidentiksi.+5+%+on+paljon+enemmän+kuin+sinä+voisit+saada,+joten+ylistäkäämme+SuperSannaa.
Kannatus on sulanut todella nopeasti omien joukossa.
Ei se ole SuperSannan vika. Se johtuu vain siitä, että ihmiset näkevät millainen SuperSanna on todellisuudessa, eivätkä SDP:n kannattajat lumoudu enää siitä, että SuperSanna lukee selkokielisiä tiedotteita erottaen yhdyssanojen osat toisistaan.
Eikähän Sannan ole aika pala Siwan kassalle......
Sokoksen kassa hän oli ja Bile-Ilmarin Salen kassalla. Bestiksiä nyt ovat.