Demarit hallituksessa.

Anonyymi

Lakko aalto tehtailla,sak,tiiviisti mukana,demarit hallituksessa,Demari enemmistöissä kaupungeissa lämpö uhkaa loppu? SAK ajaa vihreiden esittämää vielä tiukempaa päästökauppaa,saadakseen poltto aineiden hintaa korkeammaksi.On siinä duunarilla miettimistä.Jos saavutetut edut pystytään pitämään lakon jälkeen,viher,demari,vasuri plokki kuppaa ne pois alle vuoteen.

8

117

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä demari, siellä ongelma.

      • Anonyymi

        Taisteleva työväenpuolue voimiensa tunnossa.
        Kun ei oikein mitään saa aikaan hallituksessa niin edes vahinkoa talouselämässä.


    • Anonyymi

      Lahtarit hallituksessa, loppuu ruoka työttömiltä ja työssä käyvillä riittää palkka vain välttämättömään. Tuloerot kasvaneet yli 20-kertaisiksi, mutta lahtareille ei mikään riitä, liitot halutaan pois puolustamasta työläisiä.

      Demarit ajaa nykyään vain matuille ja akoille etuoikeuksia, työttömille aktiivimalli. Miesten pitäisi raataa itsensä hengiltä, akoille takaavat loisimisen kun nuoret avolesketkin saa jo leskeneläkkeen,vaikka kaikki muut tuet käytössä ja suurin osa ottaa kohta uuden miehen. Täysin järjetöntä, onneksi on PS.

      • Anonyymi

        Tuho tapahtuu aina kun on sossu tai eu mukana, Suomessakin aivan liian useasti.


    • Anonyymi

      Työnantajapuoli julisti kieltäytyvänsä tulopolittisista sopimuksista , ilmoitti haluavansa neuvotella jokaisen työntekiän kanssa yksitellen . Kuitenkin joku järki täytyi heidänkin hyväksyä ja tehtiin laajoja yhteisiä sopimuksia .
      Näissä sopimuksissa työntekijät ovat suostuneet palkkojen pienentämiseen , tämäkö oli tarkoituskin , niin varmaan .
      Lakkoja on ollut naurettavan vähä kaikkeen tähän nähden .

    • Anonyymi

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000008620831.html

      Vassarit nokittaa. Heilläkin on kova kiire saada lisää työttömiä duunareita tähän maahan.

      Eihän teollisuus tule pysymään tässä maassa, jos täällä ei saa toimia. Jossain päin metsiä joka tapauksessa hyödynnetään, koska puupohjaisten tuotteitten kysyntä jatkaa kasvuaan.

      • Anonyymi

        Vihervasurit ovat tyytyväisiä kun suomalaiset paperimiehet on kortistossa ja teollisuus Latinalaisessa amerikassa.


    • Anonyymi

      Kepulit hallituksessa, tukijulleille tulee satoja miljoonia lisää tukiaisia, työläisille ja köyhille keppiä; paskakokkareet hallituksessa, kaikille rikkaille tulee verohelpotuksia, työläisille ja köyhille keppiä; vasurit ja demarit hallituksessa, rikkaille ja matuille miljardeja, kaikille muille keppiä; vihreät hallituksessa, kaikille muille keppiä, matuille miljardeja. Onko PS ainoa järkipuolue?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5841
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4585
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4131
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3725
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3245
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2433
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2339
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2079
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1199
    Aihe