jokohan alkais se nätkistä itkeminen loppua?!?!?

voisko ne vanhemmat jo tajuta ettei nuorien päätä remmillä tai aresteilla käännetä!!!! kyllä ne ajan myötä oppii kun kasvavat!!!!!!!!ANTAKAA NIIDEN ELÄÄ OMAA ELÄMÄÄ
51348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

remmillähän se mieli juuri taipuu......... jos vitsaa säästää niin rakkautta pihtaa... tjsp....

Äänestä

sanoo näin teini itse jonka vanhemmat ovat viisaampia kuin muiden.

niille pennuille vaan kotiintulo aika heti klo 9 ja remmiä vaan jos ei tottele, ei kukaan kestä katella kun jotain 10-15 vuotiaat teinit menee siideripullo kädessä kaupungilla ja rööki suussa erittäin wannabe seksikkäissä vaatteissa. oikein naurattaa kun näkee näitä liikenteessä. etenkin nätkin koululle pitäisi saada joku vartia mikä passittaa pennut kotiinsa jo hyvissä ajoin.

Äänestä
  • yleensä ne on ne läskit jotka noista vaatteista valittaa ku ei oo ite semmosiin mahtunu

    Äänestä

  • anti-läski kirjoitti:

    yleensä ne on ne läskit jotka noista vaatteista valittaa ku ei oo ite semmosiin mahtunu

    kyllä ne kuriin saa kaikki elävä liha tottelee kuria

    Äänestä

oon samaa mieltä...ei päätä hakkamaalla käännetä kyllä ne ajan myötä oppii..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nätkiläinen kirjoitti:

voisko ne vanhemmat jo tajuta ettei nuorien päätä remmillä tai aresteilla käännetä!!!! kyllä ne ajan myötä oppii kun kasvavat!!!!!!!!ANTAKAA NIIDEN ELÄÄ OMAA ELÄMÄÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu