Silloin se on myöhäistä.
Parannus on tehtävä ajassa.
Elämän aikana.
IÄISYYDESSÄ EI ENÄÄ TEHDÄ PARANNUSTA
30
1483
Vastaukset
- Anonyymi
Iäisyydessä ei tehdä muuta kuin hajotaan.
Niinpä minäkin teen nyt parannusta tuohon keittiön puolelle.- Anonyymi
On muutakin kuin vain näkyvä materia.
- Anonyymi
Se on paras tehdä NYT!
- Anonyymi
Ja papin kanssa.
- Anonyymi
Totta
- Anonyymi
Se on just noin!
- Anonyymi
Jep!
- Anonyymi
minä olin iäisyydessä ennen syntymää 🤣
- Anonyymi
Tässä äänitteessä vaikuttaa Pyhä Henki ja on raitista julistusta. https://www.youtube.com/watch?v=HP-HdsUy6ZQ&t=25s
- Anonyymi
joku maalais juntti 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Moni havahtuu liian myöhään…
Paranuksen teko päättyy kun kuolema sulee silmät tästä ajasta, on valinut missä viettä ikuisuuten, pimeydessä tai kirjkaudessa.
- Anonyymi
kunpa ne uskovaisetkin USKOISI evankeliumin,
"tehkää parannus, ja USKOKAA evankeliumi" , uskoa evankeliumi, eikä uskoa omiin tekoihinsa,
vaan EVANKELIUMIIN. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kunpa ne uskovaisetkin USKOISI evankeliumin,
"tehkää parannus, ja USKOKAA evankeliumi" , uskoa evankeliumi, eikä uskoa omiin tekoihinsa,
vaan EVANKELIUMIIN.Jeesus sanoi:
"Aika on täyttynyt, ja Jumalan valtakunta on tullut lähelle; tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi."
Mark 1:15 Anonyymi kirjoitti:
Jeesus sanoi:
"Aika on täyttynyt, ja Jumalan valtakunta on tullut lähelle; tehkää parannus ja uskokaa evankeliumi."
Mark 1:15Niin sanoi taivasten valta kunta on sisäiseti uskovissa, ei ole vielä näkyvällä tavalla.
Ettekö tiedä, että teidän ruumiinne on Pyhän Hengen temppeli? Tämän Hengen on Jumala antanut asumaan teissä. Te ette itse omista itseänn. 1.koe.6:19
- Anonyymi
voin vannoa että mitään kuolemanjälkeistä ei ole , katoat kun aivotoimintasi lakkaa !!!
- Anonyymi
Paiskaapa avauksen tekijä ensi alkuun vaikkapa kolme Raamatun paikkaa perusteluksi väitteellesi.
- Anonyymi
”Ja hän on tehnyt koko ihmissuvun yhdestä ainoasta asumaan kaikkea maanpiiriä ja on säätänyt heille määrätyt ajat ja heidän asumisensa rajat,
että he etsisivät Jumalaa, jos ehkä voisivat hapuilemalla hänet löytää - hänet, joka kuitenkaan ei ole kaukana yhdestäkään meistä;” - Anonyymi
Parannus on mielenmuutos.
- Anonyymi
Jumala oli Kristuksessa ja sovitti MAAILMAN itsensä kanssa.
Sillä hänessä luotiin KAIKKI, mikä taivaissa ja mikä maan päällä on, näkyväiset ja näkymättömät, olkoot ne valtaistuimia tai herrauksia, hallituksia tai valtoja, KAIKKI on luotu hänen kauttansa ja häneen, 17ja hän on ennen kaikkia, ja hänessä pysyy KAIKKI voimassa. 18 Ja hän on ruumiin, se on: seurakunnan, pää; hän, joka on alku, esikoinen kuolleista nousseitten joukossa, että hän olisi kaikessa ensimmäinen. 19 Sillä Jumala näki hyväksi, että kaikki täyteys hänessä asuisi 20 ja että hän, tehden rauhan hänen ristinsä veren kautta, hänen kauttaan sovittaisi itsensä kanssa KAIKKI, hänen kauttaan KAIKKI sekä maan päällä että taivaissa.
Sillä se on hyvää ja otollista Jumalalle, meidän vapahtajallemme, 4 joka tahtoo, että KAIKKI ihmiset pelastuvat ja tulevat tuntemaan totuuden.
Sillä niinkuin KAIKKI kuolevat Aadamissa, niin myös KAIKKI tehdään eläviksi Kristuksessa.
Niin se ei siis ole sen vallassa, joka tahtoo, eikä sen, joka juoksee, vaan Jumalan, joka on armollinen.
Sillä Jumala on sulkenut KAIKKI tottelemattomuuteen, että hän KAIKKIA armahtaisi. 33 Oi sitä Jumalan rikkauden ja viisauden ja tiedon syvyyttä! Kuinka tutkimattomat ovat hänen tuomionsa ja käsittämättömät hänen tiensä! 34 Sillä kuka on tuntenut Herran mielen? Tai kuka on ollut hänen neuvonantajansa? 35 Tai kuka on ensin antanut hänelle jotakin, joka olisi tälle korvattava? 36 Sillä hänestä ja hänen kauttansa ja häneen on KAIKKI; hänelle kunnia iankaikkisesti! Amen.
Olkaa hyvä, raatelevat sudet - alkakaa repiä Paavalin evankeliumia riekaleiksi.
Ja tehkää se toki RAAMATUN AVULLA.
Toimikaa juuri niin kuin Vanhassa testamentissa kielletään tekemästä: ”Älä keitä karitsaa emänsä maidossa.”
Muuttakaa Sanan väärentämätön maito hengelliseksi kuolemaksi, tehkää Raamatusta Saatanan hulluuden ja tuhovoiman väline ja tuhotkaa Raamattua siteeraamalla Paavalin ylösnousseelta Kristukselta saama evankeliumi.
Ja katso: avauksen tekijähän on jo tehnyt näin! - Anonyymi
Niin se Raamatun mukaan on!
- Anonyymi
Parannuksen voi tehdä ulkohuussissa raamatun avulla.
Mekkokin pysyy puhtaampana. - Anonyymi
Tämä ievokas, Raamatun vastainen oppi on monen ihmisen uskomus.
- Anonyymi
Lääkärit parantaa.
- Anonyymi
Tämä elämän pituinen aika on sitä varten.
- Anonyymi
Tässä sotaisassa ajassa tosiaan olisi parannuksen paikka monille siitä miten asioihin suhtautuu.
Ijäisyys on tuonela ja ijankaikkien elämä jeesuksen yhteydessä, ylistämässä voittajaa. Tuonela on hyljäneiden osa ikuisesti.
- Anonyymi
Miksi aloittaja vain uhkailee?
- Anonyymi
Liityin Saunatonttu lahkoon aloittajan vinkistä.
Nyt olen parantunut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä372071Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi1821510- 941401
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1421209- 1151108
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1351050Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://251000- 74960
- 70894
- 250886