Mitä ihmettä? Kangaslaan terveyskeskus järjestää koronarokotus-päivän ja moniko on mennyt ottamaan rokotuksen? Puoleen päivään mennessä vain kourallinen ihmisiä.
Samaan aikaan kiukutellaan että ei saa koronarokoteikoja ?!?!?
Jos kuka haluaa sen rokotteen niin tänään sen saa aikaa varaamatta klo 16:sta asti.
Niin että halukkaat pikille mars. Voi olla että ei toistu kun halukaita ei ole liikaa.
Koronarokotukseen mars!!
Anonyymi
2
112
Vastaukset
- Anonyymi
Ja mitä pitäisi tehdä seuraavaksi?
- Anonyymi
Ehkä ihmiset ei enää halua kyseistä vuotavaa piikkiä. Muutaman kuukauden väleinkö tässä pitäisi ties kuinka kauan hakea boostereita? Kohta kolmas ei riitä, vaan tarvitaan neljäs. Sitten sekään ei riitä, vaan tulee viides jne. Nyt saa riittää. Paskan möivät!
Minä aion ainakin odottaa parempia valmisteita kuin nämä onnettomat mRNA-tekeleet. Jos omikron iskee odotusaikana, olkoon niin. Se on muutenkin lievempi kuin aiemmat versiot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722940
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642556- 2032210
- 731839
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91641- 1021442
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951069