Öyhötys ja mamutus ei kautta historian ole koskaan sopinut suomalaisen luontoon, vaikeinakaan aikoina.
Persut eivät tunne suomalaisia
Anonyymi
1550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Eu öyhötys sdp hallituksella kun rahat veroparatiisiin ja elintasopakolaisia eläteiksi, on siinä kansalla maksut/velat vuosikymmeneiksi.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154
Ja aihe oli?
Ensin rahat sdp hallitus antaa eu veroparatiisiin siten pelastetaan kepulin säätiö omilta varkailta lisärahoituksin valtion laskuun, kyllä on mukavaaa hallituksessa rötöstellä ja sillä istua.
https://yle.fi/uutiset/3-12193730
Eihän öyhöttäjätrollit aiheesta piittaa. Jostain lehtijutusta on jäänyt pakkomielle ja sitä täytyy toistaa joka ketjussa aiheesta riipumattta, ja vielä valeilla kommentoituna. Tämäkin latvalaho luulee, että EU järjestönä käyttää veroparatiiseja.
Onneksi maailma on muuttunut, kuten suo i ja suomalaistkin. Pikkuhiljaa opimme sanomaan EI, ja kertomaan mitä emme hyväksy, miksi ja sen mikä ei käy meille, mitä haluamme. Siinä Perussuomalaiset ovat olleet avuksi ja esimerkkinä. Myös ne ylilyönnit ja hölmöilyt ovat osaltaan rakentaneet muutosta, ja vievät meitä oikeaan suuntaan parantasen yhteiskuntaa kansalaisnäkökulmasta.
Eläköön ylilyönnit hölmöilyt! Niillä on Suomen tulevaisuus taattu!
Näin vaalien alla kannattaa muistaa että suomalaiseen luontoon vaikeina aikoina ei sovi sulle-mulle jakaa kansan verorahat, kokomus ja demokraatit sitä ryöstöä tekee.
https://yle.fi/uutiset/3-12020783
Persuhenkinen pomo asialla, väärin syyttää muita.
Suomalaiset ovat rehellistä ja suoraselkäistä kansaa, todettiin matkakuvauksissa jo 1800-luvun alussa. Perussuomalaiset ovat vähämielisiä öykkäreitä.
Ei tuo kuvaa 1800 lukua ehkä enenmmän 1917 komuja ja äärimussuja.
https://www.savonsanomat.fi/paikalliset/2973588
Vihervasu kyllä paras, työt tekee muka lentäen ja vielä lentopisteet jemmaan itselleen/varas.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008476514.html
Äärimusu olikin kova taistelija v 1918.
Siksi persuja ei pidetäkään suomalaisina. Jotenkin persut ovat vieraita maassamme.
Ihan vieraslajilta tuntuvat.
Persut ihailevat Putinia, varmaan osa stalinia koska se oli vahva johtaja.