Miksi ihmisille ei saada rakennettua Venäjällä kunnollisia koteja????
Missä vika?
Hallinto?
Laiskuus???????
??
Missä vika?
Hallinto?
Laiskuus???????
??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Venäjän metsävaroista riittää aihetta moniin moniin aloituksiin...
Metsätulot menevät Putinin vasempaan ranteeseen.
Hintahtavalla pätkällä pitää olla kelloja jotka kiinnostavat vastaavia tunteita omaavia henkilöitä.
Saunassa on kiva painella nappulaa ja todeta ettei lasi huurru sisältä.
Niin ja kun teki vaalivoittovideonsa jo viikkoa ennen vaaleja, niin ei ollut osannut muuttaa kellon päivämäärää! Näin kertoi Kremlin virallinen tiedottaja Peskov.
Onhan Venäjällä muitakin raaka-aineita hurjat määrät verrattuna mihin tahansa muuhun valtioon. Venäjän resurssit ja edellytykset luonnonvarojen puolesta ovat maailman parhaat ja näin ollen myös edellytkset tulla maailman yhdeksi maailman vauraimmista maista ovat maailman parhaat. Ja näin on ollut aina.
Vaatii jo suoranaista ’kykyä’ onnistua pitämään maa juuri ja juuri kehitysmaastatuksen yläpuolella kansalaisten elintason osalta. No miksi näin on, on luultavasti lähes kaikille suomalaisillekin päivänselviä.
Venäjällä rakennetaan tänä päivänä valtavasti hienoja koteja. Neuvostoliiton aikaiset rakennukset tehtiin mahdollisimman nopeasti ja halvalla toisen maailman jälkeiseen asuntopulaan Hrutsovin käskystä.
n.5%+Venäläisistä+pystyy+rakentamaan+jonkunlaisen+tai+hienon+kodin.
Muiden+on+asuttava+kommunistisajan+hökkeleissä
hamaan+ikuisuuteen.
Moskovassa oli tarkoitus purkaa vanhoja kerrostaloja ja rakentaa uusia tilalle, mutta asukkaat raivostuivat ajatuksesta. He halusivat edelleen asua omassa vaikkakin vanhassa kerrostalossa. Ihmisten asunnot ovat sisältä hienoja ja vain kosmeettiset ulkoremontit jäävät usein tekemättä.
Tuo purkaminen olisi tarkoittanut että asukkailta olisi ryövätty rahat ja useimmilla ei moskovassa ole varaa ostaa uutta kerrostaloasuntoa jos alta puretaan talo eli menee maksettu raha tuhkana ilmaan.
Kommunismin romahdusmaissa ei osata järjestää hallintoa niin, että valtaa jaettaisiin useammille. Se esivallan palvonta juontaa niin kaukaa Venäjän historiasta. Odotetetaan että vain yksi ihminen tietää ja osaa kaiken.
Tämä nähtiin juuri myös Kazakstanissa. Yksi ukko on saanut pitää valtaa 29 vuotta.
''Missä vika?''
Osaamattomuudessahan se vika on.
Ja siksi kannattaisikin aina kysyä että mitä siellä venäjällä osataan tehdä ja siihenkin vastaus on aina sama, ei niin mitään.......
Mikä on että eivät saa tehtyä kunnollisia omakotitaloja. Jotka on rakennettu hyvin
Ja miksi korkeasti koulutetut tulevat tuhat määrin savoon mansikkapelloille koko kesäksi ja asumaan ja sanovat että eivät luota venäjän hallintoon ja presidenttiin. Kun heiltä kysyy minkä takia putin ollut 20v presidenttinä niin vastaus on että ei häntä äänestäjät ole valinneet.
Umpimätä kulttuuri on selitys.
Ei parempaa maailmaa rakenneta panostamalla balettiin ja torvisoittokuntiin.
Venäjän sistema tappaa melkein kaiken laadullisen.
Ja täällä melkoinen määrä räkänokkia ihaili sikäläistä systeemiä!
Kommunismi on yhtä tyhmä poliittinen kanta kuin uskonto on maailmankatsomuksena!!!