Matteus 27
Ja katso, temppelin esirippu repesi kahtia ylhäältä alas asti, ja maa järisi, ja kalliot halkesivat, 52ja haudat aukenivat, ja monta nukkuneiden pyhien ruumista nousi ylös. 53Ja he lähtivät haudoistaan ja tulivat hänen ylösnousemisensa jälkeen pyhään kaupunkiin ja ilmestyivät monelle. 54Mutta kun sadanpäämies ja ne, jotka hänen kanssaan vartioitsivat Jeesusta, näkivät maanjäristyksen ja mitä muuta tapahtui, peljästyivät he suuresti ja sanoivat: "Totisesti tämä oli Jumalan Poika".
Zombie elokuvien alkuperä löytyi.
😁
Tästä ei sitten puhuta oikeiden lasten kanssa! Okei?
12
104
Vastaukset
- Anonyymi
Merkillistä ettei papit koskaan saarnaa tästä väkevästä todistuksesta tai mitkään muutkaan jumalan sanan julistajat.
Väkevin todistus ikinä!
😁- Anonyymi
Kaikki raamatun hulluudet eivät ihan tartu raamattuun uskoville.😃
😁 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki raamatun hulluudet eivät ihan tartu raamattuun uskoville.😃
😁Tällaisia raamatun ja varsinkin vanhan testamentin kummallisuuksia pitäisi käydä läpi siellä rippikoululeirilläkin, jos ei isän, pojan ja pyhän hengen nimissä niin kuitenkin rehellisyyden.
Tietäisivät nuoret mihinkä totuuteen ovat päänsä työntämässä.
- Anonyymi
Mitä helvettiä täällä tapahtuu.
Raamattua vaietaan kuoliaaksi.
Kukaan ei usko AIDOSTI Raamattua!
😁 - Anonyymi
Fundisten turpia on melkein mahdotonta tukkia, mutta onnistuinpa hyvinkin 😃
😁- Anonyymi
Yksi_usko kirjoitti:
Totta kait noin tapahtui, juuri niin kuin Raamattu ilmoitti. Ei tästä ole vaiettu.
Miksi siitä on vain Raamatussa?
Oliko tosi vähäpätöinen tapahtuma?
😁 Anonyymi kirjoitti:
Miksi siitä on vain Raamatussa?
Oliko tosi vähäpätöinen tapahtuma?
😁Ei ole vähäpätöinen tapahtuma. Ensin tuli pimeys, joka kesti 6:sta tunnista 9:een tuntiin. Siis täysin pimeää keskelle päivää. Sitten, Jeesukse kuoltua, tuli maanjäristys ja kalliot halkeilivat. Temppelissä kaikkein pyhimmän esirippu saatettiin repeytymään (huom! passiivi pitää olla). Tämä oli pyhimmän ja kaikkein pyhimmän välissä, ja joka oli hyvin paksua kangasta. Tämän Jumala halkaisi ylhäältä alas. Miksi? Koska Jeesus oli kertakaikkinen uhri. Enää ei tarvittu uutta uhria. Jeesuksen ylösnousemuksen jälkeen (huom! 3 yötä ja 3 päivää haudassa olon jälkeen) myös muita pyhiä heräsi kuolleista, ja he ilmestyivät monille. Heillä oli myös ylösnousemus ruumis. Jeesus kuitenkin herätettiin ensimmäisenä. Sitten vasta nämä muut. Jeesuksella oli myös ylösnousemus ruumis.
Lähde: Tästä opettaa erinomaisesti juutalainen opettaja ja rabbi Baruch Korman https://www.youtube.com/watch?v=kmxZrzQJwoU&list=PLOIZVfWBfgQsC41l_UCePO1zeMOp-qv8x&index=4- Anonyymi
Yksi_usko kirjoitti:
Ei ole vähäpätöinen tapahtuma. Ensin tuli pimeys, joka kesti 6:sta tunnista 9:een tuntiin. Siis täysin pimeää keskelle päivää. Sitten, Jeesukse kuoltua, tuli maanjäristys ja kalliot halkeilivat. Temppelissä kaikkein pyhimmän esirippu saatettiin repeytymään (huom! passiivi pitää olla). Tämä oli pyhimmän ja kaikkein pyhimmän välissä, ja joka oli hyvin paksua kangasta. Tämän Jumala halkaisi ylhäältä alas. Miksi? Koska Jeesus oli kertakaikkinen uhri. Enää ei tarvittu uutta uhria. Jeesuksen ylösnousemuksen jälkeen (huom! 3 yötä ja 3 päivää haudassa olon jälkeen) myös muita pyhiä heräsi kuolleista, ja he ilmestyivät monille. Heillä oli myös ylösnousemus ruumis. Jeesus kuitenkin herätettiin ensimmäisenä. Sitten vasta nämä muut. Jeesuksella oli myös ylösnousemus ruumis.
Lähde: Tästä opettaa erinomaisesti juutalainen opettaja ja rabbi Baruch Korman https://www.youtube.com/watch?v=kmxZrzQJwoU&list=PLOIZVfWBfgQsC41l_UCePO1zeMOp-qv8x&index=4Miksi siitä on vain yhdessä evankeliumissa?
Muut kirjoittajat pitivät sitä arkisena tapahtumana?
😁
Taitaa olla tuo melko kevyttä kamaa nykyajan tenaville.
- Anonyymi
Vanhukset jotka ovat taantuneet nuoruutensa lapsuuteen ovat vaarassa ja sekä uskonnollisten vanhempiensa pumpulissa kasvaneet!
😁 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhukset jotka ovat taantuneet nuoruutensa lapsuuteen ovat vaarassa ja sekä uskonnollisten vanhempiensa pumpulissa kasvaneet!
😁Tälle pitäisi laittaa K12 ja K<50
Suositus
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem422762- 181596
Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k271259Helvetistä ei ole paluuta
Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku3461183- 601141
- 48943
Järjetön Topi-ilta
Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan20919- 46828
Miksi nainen nukut huonosti
Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo61804- 45800