Ano Turtiainen on.......

Suomen eduskunta on ja pitäisi olla ihmisten asiaa ajamassa ja puolustamassa Suomen kansaa.
Nyt on käynyt niin ,että eduskunnassa on miesten puolelta henkilöitä paljon eli ei siis miehiä vaan saamattomia pelkuri vätyksiä joista osa on poliittisen järjestelmän kasvatteja eli surkeinta ,mitä Suomen maaosa päällään kantaa.
Onneksi löytyy myös mies ,joka toimii ja jyrisee Totuuden äänellä ja tuo MIES on Ano Turtiainen.
Jatkossa pitäkäämme Suomen kansa huolta ,että tuo mies pysyy politiikassa Suomessa.
Siksi kaikki ihmiset etelästä Suomen pohjoisimpaa järjestäytykää ja alkakaa Anon tukijoukoiksi.
Lähtekää entisistä puolueistanne ,jos jossain olette ja liittykää tuohon Anon puolueeseen.

Olemme nähneet ,että nyt jos koskaan korruptio ja vääryys kaikissa muodoin rehottaa eduskunnassa.
Oletpa äärioikeisto keskeltä tai vasemmisto niin jos Anon puheet saa sinuun eloa kuin keväinen aurinko niin TOIMI.Nukkumalla korruptio ja hulluus tuhoaa Suomen jo se ,että Mies ja Nainen ei olisi totta pitäisi herättää ,kuinka syvällä hulluudessa tämä valtio ui ja siksi ,että moni laiskuri nukkuu vain vatsansa vieressä ja kitisee kahvipöytä keskusteluissa ,MUTTA EI TEE MITÄÄN!!!
NYT se hanuri ylös ja toimimaan vai aiotko kuolla mitäänsaamattomana nahjuksena joka toteaa kuolinvuoteellaan....olisihan sitä pitäny toimia.
NYT TOIMIKAA JA JÄRJESTÄYTYKÄÄ.
Terv MrHyvis

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

        sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
        Maailman menoa
        230
        5973
      2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

        On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
        Maailman menoa
        118
        5804
      3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

        Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
        Maailman menoa
        220
        4868
      4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

        voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
        Maailman menoa
        61
        4148
      5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

        mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
        Maailman menoa
        68
        4087
      6. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

        Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
        Maailman menoa
        12
        4048
      7. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

        (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
        Maailman menoa
        24
        4042
      8. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

        ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
        Maailman menoa
        32
        3648
      9. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

        Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
        Maailman menoa
        49
        2241
      10. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

        Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
        Ikävä
        40
        1750
      Aihe