Koska seuraava taidonnäyte?

Anonyymi

5

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi ei saada tuota tieosuutta modernisoitua. Tiestä pitäisi tehdä moottoritie tasoinen. Keskikade väliin.

      • Anonyymi

        Tuli kirjoitettua väärin. Sana on keskikaide. Vähän olen unen pöpperöinen .Aamulla olin töissä ja vielä joulukoristeiden purkua kotona.


    • Anonyymi

      Keski-suomen ELY keskuksen alueella tämä ohituskaista kolari oli jo toinen tänä talvena. Kummassakaan paikassa ei ole keskikaidetta, kuten ei oikein missään keski-Suomessa ole. Muutenkin näin talviaikaan on huomannut sen, että kun tullaan keski-suomen puolelle tiet ovat hoitamattomia. Ehkä ne hoidetaan ELY keskuksen ilmoittamalla tavalla ”pääväylät pyritään pitämään ympäri vuorokauden samanlaisessa kunnossa” eli kun ne on hengenvaarallisessa kunnossa kokoajan se on aina samanlaisessa kunnossa. Tämä sitten yllättää muualta tulleen autoilijan. Loput voi sitten lukea tiedoitusvälineistä. Itsellä on ollut tänä talvena pari läheltä piti tapausta vastaantulevan auton kanssa. Kolmas tapahtui sitten Korpilahdella joulukuun alussa, jolloin vastaantulija ohituskaistalla kääntyi suoraan kohdalta autoni kylkeen ja siihen loppui se kiire häneltä.
      Vastaa

    • Anonyymi

      Kummassakin tapauksessa onnettomuuden aiheuttaja ollut Etelä- Suomesta joten ilmeisesti heitä varten pitää olla keskikaiteet ?

    • Anonyymi

      > Poliisi tutkii asiaa liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemantuottamuksena. Lisäksi asiassa suoritetaan kuolemansyyn selvittäminen.<
      - Mitä tutkimista tuossa muka on, siis että muka vaaransi liikenneturvallisuutta. Sehän pitää sanoa, että aiheutti onnettomuuden ja kuolemansyyn me kaikki tiedämme, joten siinäkään ei ole mitään tutkimista enää. Onhan se nyt selvää pässinlihaa, että kun tuolla tavalla kolaroi, niin kuolemansyy on tietenkin se, kun kroppa menee palasiksi.
      Positiivista uutisessa oli se, ettei siinä pantu poliisia epäilemään tapahtuman juonteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      74
      10839
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      135
      10232
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      25
      7981
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6424
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      42
      5330
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      71
      4951
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      136
      4253
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      18
      4163
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      26
      3877
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3534
    Aihe