Vieläkö vaalikoneet suosivat kokoomuslaisia?

Vaalikoneethan galluppien ohella on säädetty kokoomusta suosiviksi ja persuja syrjiviksi. Tuohan on yleisesti tiedossa.

Itse en edusta mitään puoluetta, olenhan INSINÖÖRI!
3112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Outo juttu sitten koska itse en ole koskaan saanut vaalikoneesta Kokoomuksen ehdokasta, vaikka aina äänestänkin Kokoomusta.

Yleensä vaalikone tarjoilee vastauksien perusteella joko Perussuomalaista, sinistä tai jotain Kristillisdemokraattia; muttei koskaan Kokoomuksen ehdokasta.

Äänestän silti Kokoomusta - aina.

Äänestä
  • Sinun pitää laittaa valtaosa vastauksistasi sarakkeeseen "en osaa sanoa", niin kone antaa sinulle puolueeksi Kokomustan. Kokeile Valto sitä!

    Äänestä

Ilman tervettä järkeä kiertue jatkuu jo kolmatta vuosikymmentä ja jälki sen mukaista tikapuita pitkin taviksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vaalikoneethan galluppien ohella on säädetty kokoomusta suosiviksi ja persuja syrjiviksi. Tuohan on yleisesti tiedossa.

Itse en edusta mitään puoluetta, olenhan INSINÖÖRI!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu