kansaa harhauttava mainos

Radiossa kuului taas bensan hintaa kritisoiva perussuomalaisten vaalimainos. Miten sen annetaan edes kuulua? Eivät aluevaltuutetut pysty vaikuttamaan bensan hintaan. Hyi hyi, perussuomalaiset!
9103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toinen hyvä vaaliteema voisi olla tulevien olympialaisten hiihtomenestys. Saman radioäänen voisi laittaa kiroilemaan Norjan kolmoisvoittoa. Perussuomalaisia äänestämällä aluevaaleissa se kyllä muuttuu Suomen kolmoisvoitoksi!

Äänestä
  • Ennustajana näköjään olisi parempi suuntautuminen kuin humoristinä keskustelupalstalla. Miten menee miesten 15km hiihto voisi veikata, norjalle 3 ensin - monesko Iivo on.

    Millä kulkevät pilviveikkojen autot ? Pelastustoimessa, palokunnissa, kela takseissa, jakeluautoissa jne. useammissa kuluu polttoaineet. Näiden kustannukset jaetaan alueille tulevista rahoista. Vastaavasti nuo kulut on pois muista tarpeista, kun alueet saavat "köntin" rahoitusta missä on (toivottavasti) huomioitu väestöpohjan rakenne ja ikä sekä sirastavuus yms. Kaikkia asioita ei tuulimyllyllä voi hoitaa, vaikka se tärkein hanke Suomessa onkin ja niihin EU tulevat elvytysrahat laitetaan

    Äänestä

Vaaleissa on kysymys Suomen nato-jäsenyydestä.

Äänestä

Persuthan itse olivat hallituksessa nostamassa bensaveroa.

Äänestä
  • Miten se nyt menikään ? Paljonko sinisellä tulevaisuudella on ehdokkaita näissä vaaleissa - päättäjät hallituksessa löytyi siltä.

    SDP lupausten määrä on sellainen että mummon 5 vaippaa päivässä,mikä on nykyinen mitoitus myös tulevaisuudessa kasvaa mikäli kaikki lupaukset toteutuu.
    Kannattaisi lähteä ensimmäisillä koneilla jo filippiineille valkkaamaan "hoitajia" jotta vaihtajia kaikille vaipoille riittää

    Äänestä

Kaikista pahinta on että Persut olivat itsekin nostamassa polttoaineen verotusta viime hallituksessa.

Äänestä

Persujen ehdokkaat tietävät että persumielisiin uppoaa ihan mikä tahansa.

Äänestä
  • Ja varsinkin silloin, kun ovat nauttineet jotakin muuta kuin kansalaisluottamusta.

    Äänestä

Kulkeeko piipaa autot sähköllä ?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Radiossa kuului taas bensan hintaa kritisoiva perussuomalaisten vaalimainos. Miten sen annetaan edes kuulua? Eivät aluevaltuutetut pysty vaikuttamaan bensan hintaan. Hyi hyi, perussuomalaiset!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu