Kiertäkää kaikki toiset tupakoitsijat kaukaa. Turvaväli oltava vähintään 5 m. Eli selvä hajurako!
Jos haistatte jotain, ainakin yksi omikron on jo nenässänne. Tartuntaan tarvitaan tietysti useita toimivia viruksia. Voitte vielä pelastua poistumalla nopeasti ja olemalla loppupäivän raittiissa ilmassa ihan yksin.
Ei teille löydy hoitopaikkaa. Ei edes makuupaikkaa kontissa. Vain kylmiä lattiapaikkoja vapaana.
Jos haistatte jotain, ainakin yksi omikron on jo nenässänne. Tartuntaan tarvitaan tietysti useita toimivia viruksia. Voitte vielä pelastua poistumalla nopeasti ja olemalla loppupäivän raittiissa ilmassa ihan yksin.
Ei teille löydy hoitopaikkaa. Ei edes makuupaikkaa kontissa. Vain kylmiä lattiapaikkoja vapaana.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Syön aamupalaksi tommosia h*lvetin omikroneja. Ei niinku tunnu yhtään missään. Nam nam.
Tuo hyvä tapa tappaa viruksia. Kuolevat vatsassa ja suolistossa. Niiden kilohinta on muutamia biljoonia euroja. Ei sovi köyhille.
Montako mikrogrammaa on vakioannoksesi?
0micron = ei väliä.
Tupakoiminen kertakaikkisen tyhmintä mitä ihminen vapaaehtoisesti keholleen toistuvasti ja omaehtoisesti tekee. Lähes varma tapa saada jokin krooninen tauti, jonka vakavuusaste voi olla mitä vain. Kovat huumeet ovat rinnastettavaissa samaan.
Suurin haitta tulee muille. Jos tupakoitsijoita ei olisi, monien tautien hoito olisi paljon helpompaa ja normaalitkin ihmiset pääsisivät hoitoon.
Muuten samaa mieltä mutta tupakoitsijat eivät hortoile sekopäisenä tuolla ympäriinsä eivätkä ainakaan röökin vuoksi tapa muita kansalaisia. Suomessa alkaa olla sääntö että rikos kuin rikos niin huumeet löytyvät taustatekijöiksi.
Kyllä olli varsinainen vertaus. Kumpaa ryhmää et tunne vai etkö kumpaakaan.
Olisi kiva kuulla vertaus että mihin se perustuu. Kaikkea voi naamastaan ym. päästää mutta useinmiten perustelut puuttuvat.
Jos ei jo joku ole kysynyt niin voisitko anonyymi vastata. Huvittavaa että ihmiset eivät uskalla nimimerkillä kirjoittaa kun pelkäävät tulevansa paljastetuiksi .
Kuten keille ja miten helpommaksi. Sinä ja tupakoitsija odottavat leikkausjonoon tasan yhtä kauan jonosta riippuen.
Mihin unohdit alkoholistit? Heidän maksakirroorinsa sun muut ovat niitä jotka vaativat välitöntä sairaalahoitoa.
Mihin sinä normaali-ihminen et ole päässyt siksi että joku tupakkaihminen on ohittanut sinut.
Jälleen kerran perustelut puuttuvat.
Faktat on faktoja. Älä aina vääristele totuutta. Et tiedän sairaanhoidosta mitään. Luulet jotain ja muistelet vanhoja hyviä aikoja.
Sinun pitää pystyä perusteleen valheesi. Yritä edes.
pienenpi riski kaikki ottaa väli matkaa keuhko syövän pelossa,
Kumma, että tupakan täyskieltoa taloyhtiöissä ei saada aikaan, aivan per-stä. Koronapassi saatiin kyllä hetkessä aikaan. Parveke- ja terassitupakointi häiritsee aivan valtavasti naapureita. Kävelkööt tupakan orjat n . 20-30 m kaikista asumuksista ja tuprutelkoon siellä, pieni liikunta tekee tupakkitolloille vaan hyvää,
Ei vahinkoa saa siirtää viattomille jalankulkijoille. Hehän hengittävät tupakansavua ainakin tuplasti enemmän kuin paikallaan sisällä olevat asukkaat.
Suojaisia näkymättömissä olevia pusikoita löytyy lähes kaikkialta.
Mikä puolue Suomessa vastustaa tupakanpolttoa? Tai kuka ehdokas kertoo vastustavansa?
Joo!
Ja hissien käyttökielto haisukeille.
Kiivetköön portaita.
"Olet valehtelija,nikotiini tappaa koronan"!!!"!!!
Viruksia on paljon. Virukset kiertävät nikotiinimolekyylit tai käyttävät isompi klönttejä kulkuvälineinään. Helppo matka keuhkoihin.
Suuri osa kuolleista on aktiivisia polttajia. Ei heitä edes yritetä hoitaa. Keuhkot ovat valmiiksi rikki.
"Nikotiini myrkkynä tappaa kaikki koronavariantit"!!!
Ei tapa omikronia. Tämä mutaatio on syntynyt monia muita vakavia sairauksia potevan ketjupolttajan keuhkoissa. Täysin immuuni lähes kaikille tupakansavun seassa esiintyville nikotiiniyhdisteille. Isoja eroja eri tupakkalajien kanssa. Jokainen virus on yksilöllinen ja niitä on joissakin tilanteissa todella paljon. Isojen lukujen tilastomatematiikkaa.
Kyllä puhdas vesikin tappaa omikronin.
5 m ei riitä 🤬
Nyt kyse oli vähimmäisetäisyydestä. Pudottaa riskin sadasosaan verrattuna tyypilliseen 0,5 m:n etäisyyteen. Keskimääräisen etäisyyden pitää olla tietysti paljon suurempi.
Ja jos nostaa hiukan vauhtia ja vetää keuhkot täyteen ilmaan 10 m:n päässä ja pidättää hengitystä 10 s, niin riski laskee paljon alle tuhannesosaan.
Laskekaa noita liikkuessanne ja miettikää vaikutuksia.
Se on muuten hauska, Turussa Covid-piikkejä annetaan Kontissa..
Oisko uudelleen nimeämisen paikka?
Raatokontti?
Montako tupakoitsijaa on Suomessa vielä hengissä tupakointikykyisenä?
Tupakakan myynti on laskenut paljon alle puoleen.
Korona ja tupakka on huono yhdistelmä. Kuolinsyyksi ei edes laiteta koronaa.
Sähkötupakka on vielä vaarallisempaa. Oikea patologien painajainen.