Miten se käyännössä toimii eli jos moottorissa sopivat kierrokset ja pitää edetä hyvin hitaasti niin kuinka hidas on se hitain nopeus? Joskus oli lautas kumipyörä vetoinen turhake joka meni liian lujaa ja toisaalta kumi poltteli itsensä pilalle. Sen opin kerrasta että ei koskaan kyseistä laitetta enää kun helpon vaihdon osalle tein. Aivan surkea periaate koko vain halpuus mielessä tehdylle ratkaisulle. Ennemmin mekaaninen vaihteisto mutta hydrauliikalla kelpaa kuten ajoleikkurit. Oletan sen olevan lumilingossa sama jalkapoljin ryömitys tyyli kuin ajoleikkurissakin?
HST lumilingon nopeus hyvin hitaassa käytössä ?
17
93
Vastaukset
- Anonyymi
Muoviset hammasrattaat😂
- Anonyymi
Onko hydrostaatissa muoviset rattaat?
- Anonyymi
Tästä asiallisesta videosta näkee kuinka mainoisti eri kuormitukseen hydrostaatti veto venyy. Itselläni on juuri tuo Yamaha YT 660 linko (videossa on vain jenkki merkitty tuumilla 6hp ja 24" eli n60cm ) eli Yamaha YT624 =sama kone.
Töissä on 170hp valtra ja linko perässä ja sekin kyykkää raskaassa ajossa kun ahnehtii hiukan liikaa nopeutta,on se lumi kummaa ainetta. Yamaha on erittäin hyvä linko.Ei heikkouksia. - Anonyymi
Miksi uusissa lingoista jossa kehutaan valurautaista vaihdelaatikkoa onkin muovinen vaihdelaatikko?
Mitähän takuu sanoo tähän kun otan esitteen mun koneesta jossa on eritelty ja isolla kirjoitettu että : tässä mallissa on kestävä Valurautainen vaihdelaatikko, joka olikin yllättäen muovia ja nyt rikki.- Anonyymi
Myyjään yhteyttä. Juuri tämmöisten asioiden töhden ostan aina ns merkkituotteita j aongelmia ei ole ollut muutakuin kirpaisee maksuhetkellä.En ole äveriäs mutt aliian köyhä ostamaan 600€ kiinalaista linkoa. Jenkit tekee parempia koneita uskoisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myyjään yhteyttä. Juuri tämmöisten asioiden töhden ostan aina ns merkkituotteita j aongelmia ei ole ollut muutakuin kirpaisee maksuhetkellä.En ole äveriäs mutt aliian köyhä ostamaan 600€ kiinalaista linkoa. Jenkit tekee parempia koneita uskoisin.
Kone on brigsin 17hp lumilinko joka maksoi 4000 euroa, siinä oli se muovinen laatikko.
Siis 4 tonnin vehkeessä leluauton osat
- Anonyymi
"Mitähän takuu sanoo tähän kun otan esitteen mun koneesta jossa on eritelty ja isolla kirjoitettu että : tässä mallissa on kestävä Valurautainen vaihdelaatikko, joka olikin yllättäen muovia ja nyt rikki."
Kauanko tämä on vielä pointtina tällä palstalla ?- Anonyymi
Pääasia että pointit jatkuu!!
- Anonyymi
Onhan se sääli että nuorisolla on noin paha mieli kun pilailut jatkuu. Onko setä käyttänyt sinua hyväksen toistuavsti? Itket ja purat nyt myöhemmin pahaa oloa. MUTTA OSOITTEESI ON TERVEYSASEMA JA SINNE VALITA NIIN SAAT APUA .
- Anonyymi
Ajonopeus on 0km/h sen koneen huippunopeus. Hst vaihde on ehdottomasti paras. Voi siis liikuttaa työkäytössä linkoa ihan 0,1km/h hiipimis nopedella. Palstalla on lapsia turhan paljon.
- Anonyymi
Vähän hidas huippunopeus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vähän hidas huippunopeus
On varmaan puuttuu yksi pieni viiva -
"Ajonopeus on 0km/h - sen koneen huippunopeus." ? ehkäp noin.
Tuosta voi päätellä jotain
"Voi siis liikuttaa työkäytössä linkoa ihan 0,1km/h hiipimis nopedella. "
Oleellista asiaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On varmaan puuttuu yksi pieni viiva -
"Ajonopeus on 0km/h - sen koneen huippunopeus." ? ehkäp noin.
Tuosta voi päätellä jotain
"Voi siis liikuttaa työkäytössä linkoa ihan 0,1km/h hiipimis nopedella. "
Oleellista asiaan.Ei paljoa nopeutunut mutta ainakin aktivoitui.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1031083