Miksi Ylen mummo toimittaja teititteli Mika Aaltolaa

Anonyymi

Oliko Aaltola vaatinut teitittelyä? Miksi Aaltola istui koko haastattelun ajan vasen käsi pakaran alla?

33

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kumman pakaran, oman vai toimittajan?

      • Anonyymi

        Voi vitsi...REPS! :D


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi vitsi...REPS! :D

        Älä kirjoita pliis! REPS! Tuo on niin typerää ja vielä :D! Olette te jonnet tyhmiä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä kirjoita pliis! REPS! Tuo on niin typerää ja vielä :D! Olette te jonnet tyhmiä!

        Voi sori hellanlettas, kun pahoitit mielesi tästä. Ukraina-ahdistuksesta selvinnet, mutta nyt tämä minun mokani....ja vielä se :D:kin.. koeta jotain survival-tekniikkaa, kyllä se siitä.


      • Anonyymi

        Ja miksi juuri vasen käsi?
        *samalla ”nerokkaalla” äänellä jolla YLEN ”nerokkaat” toimittelijat aina kyselevät ”nerokkaita” paskantaako-karhu-metsään kysymyksiään ”aasiantuntiavierailtaan”*


    • Anonyymi

      Teitittely on kohteliasta ja kuuluu sivistyneisiin käytöstapoihin. Ei siihen muuta syytä tarvita.

      • Anonyymi

        Seija Vaaherkumpu on asiallinen toimittaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Seija Vaaherkumpu on asiallinen toimittaja.

        Oliko sen käsi Seijan pakaroiden välissä?


    • Anonyymi

      Olisi hyvä siirtyä takaisin teitittelyyn. On nähty jo, mihin sinuttelut johtaa. Ruotsi ja Suomi on taantuneet pahasti liiallisesta lähimmäisen rakkaudesta jokaiseen "sinua sinua rakastan" hokemaan.
      Mallia vois katsoa Saksasta, Ranskasta, jopa Venäjältä. Teititellää ja pidetään etäisyyttä sillä tavalla ihmisiin, joista en välitä, tai joita arvostan ja kunnioitan.
      Jokainen täti ja setä ei ole sukulaisiani tai ystäviäni, miksi siis lässytän heille sinuttelemalla?

      • Anonyymi

        Vanhan dementikon höpinöitä, että maailma paranee teitittelemällä.
        Jokainen tervejärkinen näkee mistä johtuu ongelmat, hyväuskoista kansaa kusetetaan monesta suunnasta ilmastouskolla, multikulttuurilla, koronapasseilla ym.


      • Kyllä. Ja entäs tämä hän-nimittely koirasta tai muusta eläimestä. Naurettavaa!!


      • Anonyymi
        ILMA-JOE kirjoitti:

        Kyllä. Ja entäs tämä hän-nimittely koirasta tai muusta eläimestä. Naurettavaa!!

        Ruotsissa se on "Hon" eli sukupuoleton hän.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ruotsissa se on "Hon" eli sukupuoleton hän.

        Tai jokin näistä, Hon Hen Han, kun en osaa Ruotsia, vaikka "luin" sitä 7 vuotta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vanhan dementikon höpinöitä, että maailma paranee teitittelemällä.
        Jokainen tervejärkinen näkee mistä johtuu ongelmat, hyväuskoista kansaa kusetetaan monesta suunnasta ilmastouskolla, multikulttuurilla, koronapasseilla ym.

        Osa tekstissäsi ihan oikeaa, mutta vanhan dementikon höpinät on kuultavissa sinunkin suustasi. Koronapassi on ok, ilmastouskonto ei, multikultuuri ok/ei.

        Elä vielä 30 vuotta niin ajatukset selkiytyvät.

        EI se teitittelemällä parane, mutta arvostus sinultakin puuttuu niitä kohtaan, jotka tietävät asioista sinua enemmän. Ja monella niistä vanhoista on Sinua parempi arvostelu- ja päättelykyky!

        Tervejärkinen, määrittelisitkö?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ruotsissa se on "Hon" eli sukupuoleton hän.

        Juu ja Taiwanissa ”hän” tarjoittaa mitä tahansa ateriaa!? *diu-diu!* 🤪

        Jäikö taas ADHD-lääke ottamatta, vai miten toi liittyi taas yhtään mihinkään?


    • Anonyymi

      Suomessa teititellään vain kehitysmaa muslimeita

    • Anonyymi

      Ehkä Seija harjoitteli teitittelyä, koska Aaltola saattaa olla Salen jälkeen seuraava pressa.

      • Anonyymi

        Seija on zäpäkkä kimuli.


    • Anonyymi

      Teitittelyyn ei tarvita lupaa, mutta sinutteluun olisi hyvä olla ainakin jos toimitaan kohteliaasti.

    • Anonyymi

      Jatkuva hmm,hmm muutaman sekunnin välein ja haastateltavan keskeytykset häiritsi.

    • Anonyymi

      Parempi käsi on pitää pakaran alla kuin mulkunvarressa
      mikäli sitä täytyy jossain pitää.

      • Anonyymi

        … ehkä sen mulkku oli pakaroiden välissä? Emmehän voi tietää kuinka hyvinvarusteltu hän on! :P :D


    • Anonyymi

      Siksi, että Aaltola kuuluu kansainväliseen super-rotuun.

      Jos et teitittele heitä ja kumarra syvään niin olet kato rassssisssssti.

      Super-rotu, "takes one to know one".

      Kodesh HaKodashim!

      Tefillinit valmiiksi ja remmit kiinni! Kohta mennään ja kovaa !

    • Anonyymi

      Mika on kova jätkä. Poliitikotkin pelkäävät kun hän ei sorru samaan liturgiaa, vaan sanoo suoraan kuka tappaa ja ketä.

      • Anonyymi

        Paitsi että kommarien *köh* tasa-arvosuuden nimissä Halla-aho ei saa sanoa tuota, eikä juuri mitään muutakaan suoraan ilman etteikö kommariulina valtavavalemdioissa olisi taattua joka IKINEN kerta! :)


    • Anonyymi

      Hyvin intellektuellin vaikutelman puheessa tekee tuo säännöllinen syvä..."eeeeehh"...

    • Anonyymi

      Putinilla on judon musta vyö? LOL!!!!

      • Anonyymi

        Mistä sai, löysi roskiksesta?


      • Anonyymi

        Liittyy mihin miten?

        Vai taasko siihen, että jäi ADHD-lääke ottamatta? Vai oliks toi joku tourette tick?


    • Anonyymi

      Asiantuntijalääkäri: YLE levittää häikäilemättömiä valheita, jotka vaarantavat suomalaisten mielenterveyden Ylen valvonta on olematonta ja siksi tilaisuus tekee varkaan kuka tahansa voi esiintyä Ylen toimittajana.

      YLE-uutisilla tai millään muillakaan YLE:n ajankohtaissisällöillä ei ole mitään tekemistä totuuden tai journalismin kanssa. YLE saakin normaalin ihmisen antamaan ylen.

      Psykiatrin mukaan psyykeltään normaaleissa, totuutta etsivissä ja ihmisarvoa kunnioittavissa ihmisissä YLE:n sisällöt aiheuttavat jopa fyysistä pahoinvointia. On myös tärkeä huomata että Suomessa niin yleinen koulukiusaaminen perustuu YLE:n suosittelemiin toimintamalleihin. Ihmisarvoa kunnioittavissa ja totuutta etsivissä ihmisissä YLE:n avaaminen aiheuttaa pahoinvointia.

      Herää kysymys, mikä on YLE:n henkilöstön mielenterveyden tila, jos sille maksetaan valheiden tuottamisesta ja väkivallan oikeuttamisesta.

    • Anonyymi

      Siks, koska se mummo oli joku entinen siivooja ammatiltaan joka oli saanu toimittajan paikan YLEllä pelkällä puolueensa jäsenkirjalla, ja Aaltola on siten sitä noin miljoona kertaa koulutetumpi?

    • Anonyymi

      Kuinka paljon tässä Upi:n turhakkeessa oikein on tutkijoita, lisäksi heillä ihmeellisiä titteleitä lähes kaikki johtajia tai ainakin vanhempia tutkijoita joilla ei vielä edes parta kasva.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      87
      6042
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      328
      5240
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2668
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1865
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      104
      1682
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      112
      1546
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      121
      1430
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe