Satapsykiatria piilomainostaa vasemmistoliiton aluevaaliehdokasta erikoissairaanhoidon twitterissä

Anonyymi

Satakunnan sairaanhoitopiirin @ Satapsykiatria 'n twitter-tilillä on poliittiseen piilomainontaan viittaavaa toimintaa. Poliittiseen piilomainontaan viittaa lehtijuttu vasemmistoliiton aluevaaliehdokkaasta, Jukka Kärkkäisestä, joka on Satasairaalan johtaja.

Perustelut piilomainos-väitteelle:
@ Satapsykiatria 'n twitter-tili on perustettu marraskuussa 2021, eikä tilillä ole muita tviittejä kuin johtajansa omalta twitter-tililtä uudelleentviitattu tviittiketju (9.12.2021) lehtijutusta, jossa on haastateltu Satapsykiatrian tuoretta johtajaa Jukka Kärkkäistä. Tilin tviitittiketjun asiat viittaavat siihen, että tilin kohdeyleisöön ei kuulu potilaita, paitsi jos haluavat lukea jutun aluevaaliehdokkaasta, jonka omalta twitter-tilin tiedoista löytyy tieto, että toimii johtajana Satapsykiatriassa ja myös linkki Satapsykiatrian twitter-tilille.

Miksi Satapsykiatria 'n twitter-tili on perustettu? Kohdeyleisö? Miksi Satapsykiatrian johtajalle Jukka Kärkkäiselle ei riittänyt Satasairaalan oma twitter-tili, kun ei näköjään potilasasiaa ole potilaille kerrottavana???

2

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko sama vasemmistoliiton aluevaaliehdokas Jukka Kärkkäinen joka THL:n sivuston tietojen mukaan THL:n asiantuntija
      Ylilääkäri JARE-yksikkö mielenterveyspalvelut ja mielenterveysjärjestelmät juridiikka

      Lakimieslääkäri siis

      Vaikuttaa vaikuttaa miltä näyttääkin

    • Anonyymi

      Valtaa keskittymässä kun sairaanhoidon johtaja ja THL-asiantuntija ja aluevaaleissa pärjännyt poliitikko olisi yksi ja sama ihminen!

      Toivottavasti ei pärjää vaaleissa, on sen verran kumma kuvio tuossa, hehheh.

      Se on 68 vuotias psykiatri ja sen mielestä muutkin eläkeikäiset psykiatrit on tervetulleita satapsykiatriaan töihin, jepulisjuu.

      Jo on ehdotus vasemmistoliiton aluevaaliehdokkaalla Satasairaalan johdosta!

      Eläkeikäisillä psykiatreilla vanha koulutus, ei viimeaikaista työkokemusta julkiselta sektorilta (psykiatreista enemmistö työskentele yksityisellä), ei työnantajalta varmaa todennettavissa olevaa tietoa osaamisen tasosta eikä riittävää ymmärrystä palvelujärjestelmistä ja potilasaineistosta. Ja siitä huolimatta kelpaa psykiatriksi heikossa asemassa olevia diagnosoimaan-hoitamaan vasemmistoliiton aluevaaliehdokkaan mielestä, joka johtajana vastaa potilaiden hoidon laadusta ja vaikuttavuudesta ja turvallisuudesta.

      Jepulisjuu, mutta kelpaako tuommoinen arvaamaton käpykaarti aville ja valviralle, joilla on erityinen valvontavastuu eläkeiän ylittäneiden psykiatrien työkyvyn valvonnassa. Ikärajat on tärkeitä ja siksi käytäntöön että lääkäriluvat pois vaan jos ei voida olla varmoja että työnantajaan voi luottaa lääkäreiden työkyvyn ensisijaisena valvojana.

      Patamustan kokoomuslaisen mielestä vasemmistoliiton suksi lipsunut pahasti aluevaaliehdokasasettelussa.

      Ja kyllä! On poliittista piilomainontaa julkisen sektorin erikoissairaanhoidon someviestinnässä. Sairasta vaalityötä, vasemmistoliitto!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3351
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      1956
    3. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1851
    4. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1775
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1738
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1562
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1410
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1374
    9. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      35
      1344
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1314
    Aihe