Mitens on toiset Huuto.netin käyttäjät, meneekö enää mikään kaupaksi. Olen huomannut, että runsaan vuoden aikana myyntimäärät ja myyntisaamiset ovat tipahtaneet noin kymmenesosaan aiemmasta. Mistä moinen voisi johtua, jos sama ilmiö on toisillakin.
Huuto.netin tilanne
12
380
Vastaukset
- Anonyymi
Huomannut, että menee kaupaksi jos saman hinnan(myyjä) kuin uudesta tuotteesta. Ei enää ole mikään "huutokauppa" kyseessä.
- Anonyymi
Eli uuden hintainen tuote menee mutta ei halvempi? Onko ihmiset siis peloteltu ylivarovaisiksi? Keneenkään ei luoteta, vaikka palautteet olisi plussaa, ja noutomahdollisuus olemassa. Mieluummin ostetaan kiinalaisista paskakaupoista krääsää?
- Anonyymi
Niin, tai myyjä hylkää voittaneen tarjouksen mikäli ei mene riittävällä hinnalla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, tai myyjä hylkää voittaneen tarjouksen mikäli ei mene riittävällä hinnalla
Eihän Huutonetti ole moniin vuosiin harrastanut huutokauppaa. Totuuden nimissä ei siellä
kukaan myy kun suoraan kiinteellä kauppahinnalla.
Eikä siellä koskaan hylätty voittohuutoa silloin myytin korkeimman tarjouksen tehneelle.
- Anonyymi
Yksityisellä pitää olla ainakin 1000 - 2000 kpl erilaista tuotteta myynnissä silloin on toivoa tehdä kauppaa vaikka joka päivä.
Mutta nythän moni liike leikkii olevansa yksityinen ja kauppa käy ja kaikki on puhdasta verovapaata tuottoa . - Anonyymi
Ei mene tavarat kaupaksi ei. Osa voi olla huijauksen pelkoakin, mutta sama ilmiö on myös kirppareilla, myymättömät kirpparitavarat myydään kilohinnalla Viroon.
- Anonyymi
Kirjojen myynnissä ainakin Finlandia Kirja lienee ottanut niskalenkin kaikista muista.
- Anonyymi
Meneehän siellä kunhan hinta on oikea ja laadukas tavara. Kirppariroina kuuluu kirpparille, viroon kirpparille. Noin 2000€ myynyt vuoden sisällä, ostanut noin 500-600 eurolla. Osta heti-kauppaa se pitkälti on mutta toimii niinkin aivan hyvin.
- Anonyymi
Nyt menee vielä huonommin. Kukaan ei varmaan uskalla tai halua ostaa mitään, kun tulevaisuutta ei voi suunnitella kovin kauas tulevaisuuteen.
- Anonyymi
Täysin kuollutta. Mikään tavara ei enää liiku, jos ei ole täysin uniikkia.
- Anonyymi
Huijareita koko palsta täynnä. Negan saat vaikka kuinka olisit mallikelpoinen.
- Anonyymi
Itse huutonettiä seuraavana/käyttävänä huomannut, että kyllä sielä tavara vaihtaa omistaa tasaiseen tahtiin. Mutta kyllä on tiettyjen tavaroiden hinnat nousseet sellaisiin hintoihin, että kyllä pysyvät myyjien omissa hyllyissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401380Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981335Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891225- 1091095
- 191031
- 641015
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176868Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833