Ota Thor vastaan

Anonyymi

Onko elämäsi tylsää ja vailla jännitystä. Tuntuuko arkielämä liian pehmeältä. Kasvata pitkä parta ja tukka, tai aja tukka kokonaan pois. Nahka täyteen tatuointeja ja ylle turkikset ja kypärä (ei sarvia). Tilaa rautaportista kunnon miekka ja kilpi. Fiskarsin suurin kirves on myös oiva taisteluase. Hyppää mukaamme soutuveneeseen ja lähdemme kohden Pariisia.
skeggöld, skálmöld, skildir ro klofnir!

8

1607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onks pakko soutaa jos ei jaksa?

      • Anonyymi

        Aina voi huopaa.


    • Anonyymi

      Miksei Irmarinen? Taitava takoja ja seppä ylen pätevä, joka on taivaankin takonut niin että ei näy vasaran iskut eikä pihtien jäljet? Tai mites sitten tuo Tuuri eli Taara, joka on tuolla Virossakin palvottu ukkosen, sadon ja onnen jumala? Taikka sitten saamelaisten Tiermes, jota kutsutaan myös Tuuli-Ukoksi? Eli miksi siis juuri tuo Thor eikä mikään noista edellä mainituista muista jumalista?

    • Anonyymi

      Raknarök alkoi jo 2014 Kiovan Maidanissa. Valhallaan hamuavat sekopäät jatkoivat sotakirves kulttuurin tuhoa tai kuole perinettä.

      • Anonyymi

        Voit olla huoletta, Berkut-joukot lakkautettiin jo.


    • Anonyymi

      Tatuoi myös hakaristi otsaasi

    • Anonyymi

      Fimbul alkaa ensi talvena!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      43
      2130
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      171
      1903
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1332
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1150
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      952
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      899
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      849
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      772
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      691
    Aihe