Suomettuminen jatkuu!

Venäläiset lentelee miten haluaa,Presidentti,kuin kusi sukassa,hiljaa!!!
1281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Suomen lennonjohtoviranomaiset olivat hyväksyneet tuon lentokoneen matkareitin, joten turha siitä on mitään draamaa tehdä. Eihän se ollut edes sotilaskone.

Äänestä
  • Vakoilla voi rahtikoneillakin,tuo on kyllä sellainen selitys,kuin Suomettumisen aikaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vakoilla voi rahtikoneillakin,tuo on kyllä sellainen selitys,kuin Suomettumisen aikaan.

    Voihan sitä vakoilla vaikka jokaisen persun 1990-luvun enemmän öljyä kuin polttoainetta kuluttavien ladojen ja toyota corollan omistajat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voihan sitä vakoilla vaikka jokaisen persun 1990-luvun enemmän öljyä kuin polttoainetta kuluttavien ladojen ja toyota corollan omistajat.

    lada oli siihen aikaan hyvä ja lämmin auto ja paljon halvempikin,itse ostin uuden ladan 1975 alussa ajoin 150 tuhatta kilometriä 10 vuodessa ilman remontteja , kyllä sen jälkeen ostetuilla käyttö kulut olleet kalliimpia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voihan sitä vakoilla vaikka jokaisen persun 1990-luvun enemmän öljyä kuin polttoainetta kuluttavien ladojen ja toyota corollan omistajat.

    Sorry uusi Volvo XC 90 490 km ajettu.KOmmarithat niillä ajeli

    Äänestä

Sulle pitäis pitää OIKEINKIRJOITUSHARJOITUS, vois ehkä mennä välimerkitkin kohdalleen.

Äänestä
  • Opin sauna

    Äänestä

Sauli on väsyneen näköinen, odottaa varmaan ,että kaksi vuotta menisi nopeasti, niin saisi jättää paskahomman.

Äänestä

Ai jaa missä ne lentelee miten haluaa?Ei ainakaan EUn ilmatiloissa.Omassa lättinsä päällä kyllä.Suomen ilmatilassahan ne on lentänyt aina ENNALTA määriteltyjä reittejä ja korkeuxia ym.Ja niihin on ilmailuhallituxen luvat..Niinistöhän piti puheen tussa paripv.sitten.
Seuraa pelle meedioita.Olisi nämä kaxi seikkaa lukenet .Tai käväse Googlessa asian kieppeiltä.
Mitä kirjoitin löytyy sieltä ja jos idiootina löytdät.Löytyy heti seusraavanpv :Marinin mölöytxestä ja lento samanpv ja seuraavanpv.lehdistä

Äänestä
  • Idiootti! Venäjä on härnännyt säänöllisin väliajoin ilman mitään lupia,onhan niistä keritty Hornetilla kuviakin ottaa,Pressa ollut aina hiljaa.

    Äänestä

Hienoa on kun,Venäläiset ja yhdysvaltalaiset lentelee sovussa.
Kaippa tuo ilmastopäästö kestää tuon.Paljon pahempi olisi Palava Maapallo.

Äänestä

Huh, hus

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäläiset lentelee miten haluaa,Presidentti,kuin kusi sukassa,hiljaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu