Hilloaho-Purra-Veroparatiisiporvarit, filippiiniläisten äärioikeisto"hoitajien" maahantuojia

Anonyymi

Voiko tekopyhempää ja kaksinaamaisempaa, kansalle VALEHTELEMISTA olla, kuin PetosKokoomusPersRKPkrdkesinliike-eilisten, Äärioikeiston pörssikeinottelija-hillokeisareiden "huoli" kieli"ongelmista" - Aivan kuin niiden, oikeusturvattomiksi, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamilla ja pahoinpitelemillä kansalaisilla, ei olisi oikeitakin ongelmia mietittävänä, kuten mistä saa leipää, millä ostaa välttämättömät reseptilääkkeet, millä maksaa kalliit vuokrat, jyrkästi nousseet, energia- ja elinkustannuslaskut ym.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17279763/rasismikortilla-maahanmuutto-moninkertaistuu-kielitaito-lisaantyy#comment-112322398

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17273827/aktiivileikkuri-purra-kitisee-rikkaiden-tuista-kun-kansa-nakee-nalkaa

PetosKokPersRkpKrdkesinliike-eiliset, leikkasivat eläkeläisköyhien, työttömien, syrjäytettyjen, pätkä- ja silpputyöläisten, jokaisen pieni- ja keskituloisen tuloja ja eläkkeitä, antoivat 38 000:lle rasismikortilla maahantuomalleen, ulkomaiselle halpatyövoimalle 14 %:a Kela:n tuista.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16913649/petoskokpers-konkurssi-1-200-000tta-ulkomaalaisen-halpatyovoimaksi-tuonti

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17239959/ajo-oikeudet-otetaan-pois-alle-satatonnia-vuodessa-tienaavilta

Oma kansa työttömäksi - "sieltä otetaan halpatyövoimaa, mistä halvimmalla saadaan" - kehuskelujen saattelemana. Puistattaa kun ajattelee, minkälaisia kansan- ja maanpettureita, äärioikeiston Veroparatiisipopulistit ovatkaan.

5

469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässä vielä toinen esimerkki, äärioikeiston kierosta VALEHTELEMISESTA Suomen kansalle:
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17206547/metsayhtiot-kuin-marjanpoiminta-veroparatiisifirmoja-tuovat-metsurit-thaimaasta#comment-111290363

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17198638/epaisanmaalliset-veroparatiisiporvarit-nelinkertaistamassa-ulkomaisen-halpatyovoiman

      Älkää päästäkö niitä, edes "jutulle", kun lipevinä tunkevat nyt kadullakin, ihmisten kimppuun mielistelemään, korruptiovaali-ääniä Veroparatiisi-hillokeisareiden veroparatiisi-yritystukiin kinutakseen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa

    • Jos olen ymmärtänyt oikein, persut ovat valeoppositio eikä Suomessa mitään oikeaa oppositioita ole (lukuun ottamatta joitain yksittäisiä henkilöitä)

    • Anonyymi

      Olet ymmärtänyt, eduskunnassa ja kunnissa on korruptoitunut YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ.

    • Anonyymi

      Irvokas-Aktiivileikkuri-Purra, turhaan yrittää vedättää, rikkaiden kieli"ongelmilla", kun eläkeläisköyhyys hätätila Suomessa, kokpersujen leikkausten jäljillä.

    • Anonyymi

      Populistiporvari-VeroparatiisiÄärioikeisto VALEVASTUSTAA koronapakkoja - aivan kuten VALEVASTUSTIVAT EU-tukipaketteja.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3533
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      17
      1822
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      36
      1821
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1671
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1432
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1392
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      61
      1329
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1095
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1043
    10. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1035
    Aihe