SDP ja vasemmistoliitto saa vielä taistella kukkulan herruudesta Stalin myönteisissä puolueissa. Vihreät menetti paikkansa ilmasto vouhotuksellaan ja energian vaatimuksillaan nostaa hintoja.
Seta piireistä nyt nuo pari kuvassa olevaa tulleet täyttämään vajetta maan hallintoon.
Kun demokratissa tulisi voittajilla pyrkimys hallitukseen, ei kuten nyt EK 2019 huutoäänestyksillä perustettiin. 2Pääministerikin valittiin SDP puoluekokouksessa, joka suurinta huutoa piti. Osoittaunut Sanna ressukka vielä kovin kömpelöksi, luulleen itsestään suuria.
Maan hallintoonkin pitäisi kouluttautua, tulee muuten nuo nyt tulleet kts kuvaa
3
102
Vastaukset
- Anonyymi
Tarja on henk. kohtah. valmentajansa. Siksi molemmat Setassa.
- Anonyymi
Sateenkaarilaisilla ulkoilupäivät kun marssii kaduilla. Elokapinalliset taas istuu kaduilla.
- Anonyymi
Olet alhainen nilkki, joka mukailevan nikin varjolla esiintyy toisena kirjoittajana ja vääristelet hänen näkemyksiään. Näin voidaan sanoa, koska kirjoittaja, jonka "nimissä" kirjoitat ei kirjoittanut tuollaista soopaa, millä sinä paskot Keskusta-palstaa.
Ketä kiinnostaa sinun Seta- tai homokammosi? Pilkkaat maamme pääministeriä ja väität, että maassa olisi stalinisteja? Vääristelet perusteita, millä maahan syntyy hallitus.
Tuollaiseen kirjoitteluun pitäisi ylläpidon ehdottomasti puuttua, koska valehtelet sekä pilkkaat. Sekä etenkin esiinnyt toisen kirjoittajan nikistä muokatulla nikillä ja syötät omaa paskaasi toisen henkilön kirjoittamaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342714Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612297Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151072
- 961021
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13922Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55818Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277742
