NATOn perustajat ja johtajat istuvat iltaa YLEn ja Hesarin päätoimittajien kanssa samoissa Bilderberg kokouksissa.
"Bilderberg-ryhmän tavoitteena oli alusta alkaen luoda yhteinen ”päämäärätietoinen aristokratia” Euroopalle ja USA:lle. Tämän ”aristokratian” oli määrä sopia yhteinen politiikka, taloudenpito ja strategia, jotta globaali hallinta onnistuisi. Euroopan yhdentymisliike, EU, on elimellinen osa tätä hanketta. NATOn rooli nähtiin keskeiseksi näiden tavoitteiden saavuttamisen takeena. Euroopan kansakuntien – ja sittemmin muidenkin – kansallinen suvereniteetti oli määrä alistaa Bilderberg-kontrolloidun brittiläisamerikkalaisen yhden maailmanhallituksen ja -järjestyksen alaisuuteen, Cecil Rhodesin Round Table -eliitti-ideologian henkeen."
https://www.patmos.fi/blogit/bilderberg-ryhma-ja-nato/
Bilderberg-ryhmä ja NATO
7
115
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös Varsovan liitolla ole samanlaisia tapaamisia?
Ajatelkaa ny!
Jos Natsi-Saksa olisi voittanut 2. MS:n, niin olisi Kekkonen-ryhmä jossa Suomen, Saksan, Italian, Unkarin ja Japanin silmäätekevät keskustelisivat mitä kaikkea hyvää voisivatkaan maailmalle suorittaa!
Väyrynen olisi Kongon kuvernöörinä.- Anonyymi
Ei ne mitään hävinneet. Poistuivat vain Saksasta ja levittäytyivät Etelä-Amerikkaan ja Jenkkeihin. Jos et pysty huomaamaan nykytilanteen ja 30-luvun Saksan yhtäläisyyksiä, niin olet kuin Matrixissa nukkuva tollo. Ihan kuten Aussit ja Uusi-Seelantilaiset.
Operaatiot High Jump ja Paperclip. aloita vaikka niistä. Onneksi nuo kulissit kaatuilevat koko ajan, mutta kun tutustut noihin papereihin, säästyt monelta pyykiltä, kun totuus maailmastamme tuodaan julki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610
