WWD 6.0 Helsinki ei ole enää mikään pikkutapahtuma. Parhaillaan Rautatietori täynnä väkeä. Ei koronapassille, ei rokotuspassille, ei pakkorokotuksille! Live-lähetyksiä löytyy Youtubesta.
Vapauden puolesta täyttää jo Rautatietorin Hesassa
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
On jo niin suuri tapahtuma, että osanottajien yhteinen ÄO lähes ylittää arvon 100.
Hybridikeskus aktiivisena 👎
kumma
että
miliisi
sallii
moisen
yli
2n henkilön
kokoontumisen
Ulkoilu tekee hyvää sohvaperunoille.!!!
Montako Omikrontartuntaa tapahtumasta? Ei väkisin montaa, koska omikron tartuntoja pääosin rokotetuilla.
Ihan hyvä ulkoilua ja kanssakäymistä mutta ei vaikuta hallitukseen joka päätökset tekee viranomaisten voimalla mitään. On se jo nähty, mutta raitista ilmaa ja huutamista, hyvä tekee keuhkoille, ei muuta.
Pääosin rokotetuilla, mutta vain siksi, että ylivoimaisesti suurin osa on jo rokotettuja.
Rokottamattomalle riski saada vakava sairaalahoitoa vaativa korona on 27 kertainen rokotettuun nähden. Tuossa populassa Omikron tulee leviämään aivan varmasti.
Denialistin kokoontumisajot.
Ja jos edes olis oikea kohde: koronavirus
Joukossa muutama aktivisti. Sitten porukkaa, jotka huvikseen mukana hengailemassa ja mukaan otettu lapset ja dementoituneet sukulaiset että porukka näyttää suuremmalta.
Muistakaa suojamaski kulkueessa!
Vedä muovipussi päähän ja kuminauha kaulaan!