Nuo liittymähinnat menevät jo kovaksi Telialla. Vaihtoehtoja on vähän. Erityistä, että jos vaihtaa toiselle operaattorille niin sitten heräävät tarjoamaan edullisempaa pakettia mikäli peruuttaa operaattorin vaihdon. En kyllä enää vaihda takaisin, koska tarjouksia pitäisi olla jo muutenkin pitkäaikaisille asiakkaille. No, onneksi on varaa valita noita operaattoreita joissa liittymät vielä kohtuu hintaisia. Asiakkaat kyllä kaikkoavat Telialta tuolla tyylillä.
Telian vedätystä
Anonyymi
32822
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse häivyin Telailta ja takasin en ota koskaan enää liittymää, rahastusta tuli jopa sopparin päättyessä, kyse oli laajakaista sopparista. Paskan maku oli suunnaton ja boikotti onkin elinikäinen kohdallani.
Kas vain. Samat tuntemukset itselleni jäi, kun vuosien jälkeen vaihdoin Telialta toiselle operaattorille. Sitten tuli tarjous," josta ei muka voinut kieltäytyä".
Vaan pidin , enkä langennut takaisin.
Mikä siitä on tehnyt tommosen, kenties svenskit?
Samat tuntemukset. Ei enää ikinä Teliaa.