joilla harvoilla on edes mitään katukokemusta mamuista, varsinkaan muslimeista. Olen kerran päässyt tällaisen nuoren suvakkinaisen puheisiin, joka kiivaasti kannatti pakolais- ja turvapaikkamaahanmuuttoa. Kyselin vähän tarkemmin naisen kokemuksista mamuista, ja kävi ilmi, ettei hänellä ollut mitään kokemusta mistään mamuista.
Minä sitten vähän kerroin omista kokemuksista Tukholman lähiöissä, joissa ennen asuin, ghettoalueita myöten, siitä minkälaisia ongelmia seuraa tietystä maahanmuutosta. Ja tämä nuori nainen alkoi ymmärtää, että niitä ongelmia tosiaan voi seurata, myönsi että niin, kai sitä kaikenlaista voi tulla jne.
Nainen ei ehkä enää ole niin suvakki, kuin aiemmin.
Hankkikaa suvakit järkeä päähänne, ja oikeaa tietoa, sitä ei saa mistään hörhöjen rasmus-sivulta.
Minä sitten vähän kerroin omista kokemuksista Tukholman lähiöissä, joissa ennen asuin, ghettoalueita myöten, siitä minkälaisia ongelmia seuraa tietystä maahanmuutosta. Ja tämä nuori nainen alkoi ymmärtää, että niitä ongelmia tosiaan voi seurata, myönsi että niin, kai sitä kaikenlaista voi tulla jne.
Nainen ei ehkä enää ole niin suvakki, kuin aiemmin.
Hankkikaa suvakit järkeä päähänne, ja oikeaa tietoa, sitä ei saa mistään hörhöjen rasmus-sivulta.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Monet ovat woke-kultin uhreja, kiihkeitä uskovaisia...
Mennään muiden mukana tunteet edellä...
Lähinnä raivo edellä.
Ja tunne-elämäkin on niillä sekaisin.
Olen suvakki ja 190cm harteikas mies. Olen jopa niin suvakki, että olen naimisissa upean ruskean tytön kanssa.
Olen niin suvakki, että autan mamuja sopeutumaan tänne. Autan niin paljon, että useat autettavista ovat koulussa tai työssä.
En ole ministeri enkä edes kansanedustaja joten maahanmuuttoon eikä mamujen asuttamiseen kaupunkeihin suvakkina minulla ei ole mitään osaamista eikä kannanottoa.
Suvakkina minä suvakkikavereideni kanssa yritämme pienentää tämän globaalin mamuongelman Suomeen kohdistuvia haittoja. Samalla yritämme pitää mamutuksen kuluja veronmaksajille mahdollisimman pieninä tekemällä tätä omaa hommaamme harrastuksena ilman kuluja yhteiskunnalle.
Miksi hyökkäät suvakkien kimppuun?
mites asunnot ?
Tieteellinen, fiksu kannanotto johon faktat on poimittu suomi24 keskustelusta.
Päiväkotitason keskustelua?.
Höpöhöpö.
Jäi kiinni housut kintuissa. xD
mene Irakiin ihanne poikien kanssa jooko
Lue vaan Rasmusta....
Ruskea voi vaimosi olla mutta ei muslimi. Siinä(kään) ei suvakkius auta. Kertoo aika paljon, kaiken.
Pelle sinä olet, etkä mikään suvakki. Pieni hintelä äärivasemmistolainen, jonka on "pakko" olla itseään isompi somessa.
Niinhän se on. Mielipiteet suoraan apukiulusta.
Menisit töihin.
Hienoa, että suvakki toimii, eikä vain lässytä tyhjiä täällä netissä, kuten tuo Moktarimme.
Onhan niitä kunnollisiakin haittamamuja, mutta vähän sama kuin mustalaisten kanssakin, valitettavan vähän.
Keräättekö mamunuorille puukkoja, jotta voivat ryöstää itselleen muodikkaat kuteet?
Miten autatte Oulun raiskuurinkien ja pääkaupunkiseudun taksiraiskaajien uhreja?
Miten olette auttaneet Kaivopuistossa murhatun nuorukaisen omaisia?
Maksaisitteko vapaaehtoisen kotouttamisveron, jos sellainen kerättäisiin, esimerkiksi 100€/kk.
Ja se Oulun jutusta näki, että suurin osa tekijöistä oli idempää kuin väittivät (naamasta sen näki)
Siis suvakkina kirjoitin:
"Samaa mieltä. Turha sieltä tänne on tuoda lisää ongelmia ja ELÄTTEJÄ."
Pysyn tuossa kannassa. Mistä jäin kiinni?
Olen suvakki ja veronmaksaja. Meitä veronmaksajia on täällä melkoisesti jotka ajattelemme, että tänne ei kannata kuskata elättejä jotka ovat jo valmiiksi hölmöilleet niin paljon, että ovat lähtömaassaan linnassa. Jotku ISIS-sedät tai -tädit ovat tuskin tulossa tänne hoitamaan vanhuksiamme.
On hyvin yksinkertaista. Ei voisi vähempää kiinnostaa minkä värinen tai mallinen joku on. En siis itse välitä tippaakaan minkä värinen tai mallinen jokin muualta tuleva on. En vain yksinkertaisesti halua jakaa Suomen resursseja muualta tulevien kanssa. Suomen resurssit kuuluvat suomelle ja suomalaisille.
Sitä se rasismia on, että kohdellaan ihmisiä eri tavalla erilaisuuden vuoksi, kuten esim. etnisen taustan vuoksi. Kohtelen kaikkia väristä tai mallista riippumatta siis samalla tavalla. En siis ole rasisti, vaan korkeintaan egoisti.
Keksi lisää.
"En vain yksinkertaisesti halua jakaa Suomen resursseja muualta tulevien kanssa. Suomen resurssit kuuluvat suomelle ja suomalaisille."
Ovatko nämä maahanmuuttajista koulutetut lähihoitajat jotka ovat mukana hoitamassa meidän vanhuksia jotenkin mielestäsi ei-haluttuja, haitallisia ihmisiä tehdessään meille kantasuomalaisille ei niin haluttua työtä?
Ikärakenteemme vaan on sellainen, että tarvitsemme auttavia käsiä.
Vai oletko siitä vihainen, että yhteiskuntamme voimavaroja on käytetty väärin näiden lähihoitajien koulutukseen?
Mitenkä sitten kantasuomalaisten kanssa? Eikö heidänkin koulutukseen käytetä juuri näitä samoja voimavaroja jotta heistä saataisiin lähihoitajia?
Minä ja kaverini halutaan olla auttamassa näitä maahanmuuttajia jotta he pääsevät alkuun tässä kotoutumisprosessissa. Minä ja kaverit olemme yhteiskunnalla ilmainen voimavara tässä maahanmuuttajien kotouttamisessa.
Porukasta putoaa nopeasti pois ne maahanmuuttajat joita kotoutuminen ei kiinnosta. Nopeasti ollaan tilanteessa jossa me vaparit emme ole missään tekemisissä noiden kanssa. Sitten usein tulevat ihan eri auttajat ja usein jopa vievät nämä autettavat mukaansa.
Iso ongelma tässä on se, että heistä hyvin harva voidaan palauttaa lähtömaahansa.
Ei vaan ole maata joka ottaisi heidät vastaan. Siis mukaanlukien heidän kotimaansa.
On ollut suunnitelmia, että EU vuokraisi jostain (Afrikasta) valtavan alueen johon heitä alettaisiin palauttaa. EU rakentaisi parakit ja ylläpitäisi heitä siellä pikkurahalla verrattuna kuluihin EU maissa.
Tämä ei taas kelpaa ihmisoikeusaktivisteille yms porukoille joten EU joutuu elättämään myös valtavaa joukkoa ihmisiä jotka eivät koskaan tule tekemään mitään rehellistä työtä. Juuri tätä haittaa pienentääksemme minä ja kaverini teemme tätä vapaaehtoista työtämme.
"Autan niin paljon, että useat autettavista ovat koulussa tai työssä.
En ole ministeri enkä edes kansanedustaja joten..."
Sädekehä
"Saturainen Hurstille, SPR: lle ja veteraaneille joka vuosi" ja viimeiset makkarat ahneena vaalien alla vaalikojuista ahmiva "lällällää en äänestäkää teitä"- tyyppi?
Tiedämme kaikki reuhkan rakastavan huonoja tarinoitaan.
Vokkien vapaaehtoistyöntekijöissä ainakin on hyvin naivia naisia.
Portaikon ylätasanteella hyvin naivia naisia.
Heheheee...juu.
Maailmalla on paljon tutkittu hyysäreitä
Suomessa ei ollenkaan
Berkeleyn yliopiston tutkimuksessa tuli ilmi että hyysäys johtuu geenivirheestä
"Suvaitsevaisuus" oli ensin muoti-ilmiö, aivan kuten 80-luvun olkatoppaukset, eli typerä, mutta vähitellen siitä tuli "velvollisuus", joka nyt aiheuttaa vahinkoa lähes jokaisella elämän sektorilla, valtion korkeimmasta portaasta ruohonjuuritasolle.
Suurin+osa+nuorista+vihervasemmiston+kannattajista+ei+ymmärrä+myöskään+yhteiskunnan+taloudesta+mitään.+Rahaa+tulee+seinästä+tai+valtiolta.
Suurin+osa+sote+palveluista+alkaa+valua+elintasosiirtolaisille,+jotka+eivät+koskaan+ole+tuoneet+yhteiseen+kassaan+mitään.++Aika+hälyttävää,+jos+uuden+lasten+sairaalankin+potilaista+yli+50%+on+maahanmuuttajia.++Eli+suomalaiset+veronmaksajat+maksaa.
Voisi+laittaa+ns.+Suvakkiveron,+joka+olisi+vapaaehtoinen.++Vain+kertyneen+summan+mukaan+otetaan+vastaan+elätettäviä.
Tuttuni on terveydenhoitaja eräässä kaupungissa, ja kertoi, että somalit ovat yliedustettuina "asiakkaissa".
Kyllä näyttää, että tätä suvakkeja on kaikissa puolueissa. Suvakit puolustavat kaikella tavalla täysin vierasta täällä, eli jotka ovat vieraista geenipohjaa, eli afrikkalaisia, itäaasialaisia, kaakkoisaasialaisia ja keskiaasialaisia
Eikös tuo geenipohjaan perustuva rotuoppi lopetettu joskus siellä Nurbergin oikeudessa?
Meinaako Anonyymi, että meidän pitäisi herätelle Adolfin rotu-opit taas henkiin?
Itse olen myös pitkä vaalea ja harteikas mies naimisissa ruskean naisen kanssa (ei tosin muslimi), ja olen - yllätys yllätys -PS:n äänestäjä.
En myöskään täytä yleistä määritelmää että Persut ovat maaseudun koulujakäymättömiä reppanoita. Minulla on M.A. ulkomaisesta yliopistosta, olen asunut pari vuosikymmentä ulkomailla, mutta silti olen sitä mieltä ettei Suomen tule päästää maahan ja elättää kouluttamattomia geelitukkia ja mukavuuspakolaisia jotka talsivat Suomeen koko turvallisen Euroopan vain siksi että täällä saa eniten vastikkeetonta rahaa, asunnon, ja voi tehdä mitä vaan ilman pelkoa että lentäisi maasta ulos...
Persuja kannatetaan tasaisesti ympäri Suomea, ja porukka on läpileikkaus kansasta.
Vaaleissa nähtiin, että kannattajia löytyy, joka kymmenes.
Kyllä ne ovat idempää kuin väittävät ne tulijat naamasta sen näkee
Kirjoitit:
"olen+sitä+mieltä+ettei+Suomen+tule+päästää+maahan+ja+elättää+kouluttamattomia+geelitukkia+ja+mukavuuspakolaisia"
Veikkaan,+että+noin+100%+Suomalaisista+on+tässä+asiassa+kanssasi+samaa+mieltä.
Suomi+ja+EU+etsivät+keinoja+tämän+asiantilan+korjaamiseksi.
Onko+Sinulla+joku+keino+jolla+voisimme+parantaa+tilannetta?
Tässä+maahanmuutto-säikeessäkin+yli+90%+ihmisistä+itkee+ja+valittaa+tämän+asian+kanssa.+
Onko+täällä+minun+lisäkseni+ketään+muuta+joka+tekee+jotain+ihan+konkreettista+työtä+tämän+asiantilan+parantamiseksi?
Uusi päivä ja kaikki keinot käyttöön?
Huomenta Moktar. Peukuttelutilikin käytössä.
190 cm harteikas fiktiohahmo?
🐣🐣
Tähän maahanmuutto-aiheeseen Sinulla ei ollut mielipidettä?
hoitoala kärsii?
Reuhkatar äänesti Saarikkoa.
Suurin osa pilaleh astutuja aivan reuhka vinos ja vuotavas kunnos, on siin loputelämästä mukavas elää ja ihteesä vaipottaa muusta shaastasta puhumattakan
Naiset on luonnostaan lapsellisempia, ja myös eksoottiset miehet kiinnostavat kovasti.
Tosin omassa lähipiirissäni näitä naisia ei ole pahemmin, joitain harrastustuttuja ehkä muutamia, joita voitaisiin kutsua suvakiksi.
Osaa naisista kiinnostaa mustatukkaiset ja tummasilmäiset turvisjätkät.
Kyllä miehet ovat yhtä lapsellisia, kun ne jotka ihannoivat itäaasialaisia, kaakkoisaasialaisia ja keskiaasialaisia (ovat kaikki mongolideja) ihannoivat myös afrikkalaisia, kun mongolidit ja negroidit samaa geenipohjaa
Ja osaa miehistä kiinnostaa suklaanruskeat, mustahiuksiset kauniilla silmillä varustetut naiset.
"suvaitsevia" on kyllä yhtä paljon miehissä ja naisissa, puolustavat samaa geenipohjaa, eli afrikkalaisia, itäaasialaisia, kaakkoisaasialaisia ja keskiaasialaisia, eli kaikella tavalla täysin vierasta täällä.
Ja minä totta vien puolustan viimeiseen hengenvetoon suomalaisuutta, olen pistänyt jauhot suuhun niin suvakki muijille kuin miehille ja kotikulmiltani hävis lakut ja mokkakorvat kun kantikset näyttivät sanallisesti mitä tekevät kun karvanaamat seisoskelee yläasteen koulun porteilla ja kyttää nuoria tyttöjä. Poliisikin kävi kertomassa karvanaamoille vähän lakia ja poistuivat.
Jotkut eivät millään ymmärrä sitä, että ihmiset eri puolilla maailmaan ovat täysin erilaisia ja ajattelevat eri tavalla ja monella on erilainen kulttuuri. Jos tätä ei ensinnäkään kykene ymmärtämään, niin sitten ei voi mitään. Tällainen henkilö on takuulla naiivi ja uskoo, että kaikki ihmiset ovat yhtä iloista kansaa ja kavereita keskenään.
Ovatko uskonnot siksi olleet ja ovat suvaitsemattomia, koska miehet ovat siellä päättäneet ja naiset vaienneet. Kun naiset pääsevät esim. Luterilaiseen kirkkoon päättämään, kirkko muuttuu suvaitsevaiseksi. Sen sijaan ortodoksit ja muslimit eivät naisia päästä päättämään ja millaisia ne ovat?
suomessa suuri ongelma on että media esim punikki Yle ei kerro totuutta maailman tapahtumista, siksi on niin paljon hyysäreitä
Median työntekjöistä suurin osa on vihervasemmisto naisia
esim ruotsissa on nyt 55 no go aluetta
meno kuten sotatantereella
Ranskassa on n 1000 no go aluetta
Mutta punikki Yle tai Hysäri ei kerro mitää , ei koskaan
Jos joku ei asiaa vielä tiennyt, kukkahattuhenkilö on reuhka.
De facto.
Kukkahattuhenkilö on mielestäsi siis karvalakki tai tukka?