millä talvikarva parhaiten pois

suka ,vai mikä
2137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä käytän ns. harjakiveä ja olemme talliväen kanssa todennet sen kaikista parhaimmaksi. Myös hikiviila on ok, ei muovinen.

Äänestä
  • Minä käytän ihan tavallista kumisukaa. Sillä pyörittelen. Muistathan, ettet hinkkaa liikaa! Kevyt pyörittely riittää, harjaat sen verran kun irtokarvaa lähtee. Älä kuitenkaan innostu liikaa, sillä heppa voi saada flunssan, jos tuleekin yhtäkkiä pakkasia ym. ja et tajua loimittaa. Itse annan karvan lähteä sitä mukaan, kun irtoaa. Pyörittelen aina harjauksen alussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


karva kirjoitti:

suka ,vai mikä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu