Eero Heinäluoma vaati vappupuheessaan Jyväskylässä hallitukselta pikaisia toimia yli 55-vuotiaitten työllisyyden parantamiseksi.
Eikö Heinäluomalle ole kerrottu, että sdp on hallituspuolue?
Vai halusiko hän sanoa, että se onkin keskusta, joka on noitten toimenpiteitten jarruna?
Sikäli hyvä, että sdp tuli taas PS:n linjoille - edes puheissaan!
sdp taas PS:n linjoille
2
240
Vastaukset
Ei Heinäluoma ole läheskään niin fiksu kuin pieninkään Persetti! Jopa tonni paksunista halme on useita kertoja fiksumpi kuin Heinis.
Muutenhan Heinä olis jo anomassa perset-puolueen jäsenyyttä.
Ja varsinkin JiKooaa se vasta fiksu on!
Hänellä on OIKEA vastaus jokaiseen asiaan!
Kohta jopa Suomen Suuriruhtinas!- fiksumpi
Ei VempelKolli olekaan niin tyhmä kuin vois luulla kun tajusi Heinäluoman kusettavan työttömiä. Mutta on se kuitenkin niin tyhmä että kimpaantu kun JKa paljasti tuon kusetuksen. Demuista on vaan kiva kun omat johtajat kusee kintuille. Mitä enemmän kusta tulee sitä haltioituneempia demut on. Heinäluoma ansaitsee tuosta hyvästä päästä puheenjohtajaksi yksimielisesti ja hurraata huutaen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al962365Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/221834Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1271613- 881316
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden161291- 1271179
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka136926"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48908Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29837Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80836