Peili käteen Riikka Ankeinen. Muiden syyttely ei auta, pitää miettiä, miksei porukka luottanut PS:ään. Voin antaa pari vinkkiä: a. Porukka kyllä tajuaa, mistä äänestetään, eikä se ole bensa, B. Ehdokkaiden pitää olla uskottavia, eikä mitään tyhjän huitelijoita.
Nyt peili käteen Riikka!
Anonyymi
1474
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Puolueella oli useitakin sote asiantuntijoita mm. Juvonen Slunga-Poutsalo jne. miksei näitä päästetty ääneen kun oli tiedossa että sairaanhoitajat ym. äänestää näitä
Kyllä se oli se bensamies, joka teki koko puolueen naurettavaksi.
Ainakin osaltaan. Hyvä näin. On skumpan paikka
No sen kun lasket
Peili hajos ku mä katoin sitä.
t Riikka
Allaah voitti nämä vaalit!
Onnea voittajalle….
Muilla puolueilla ehdokkaina sote-alan ammattilaisia ym. osaavia henkilöitä. Meillä sen sijaan p-reikä-Peltokangas päämannekiinina. No lääketiedettä se p-reikäkin.
Aivan näin
Jos maakuntaveroa ei tule niin kuin luvattiin (ei huolta kepu pettää heti välittömästi) niin rahan puutteessa terveysasemia aletaan laittaa säppiin ja laudat ovien eteen turha kolkutella menkää sossuun
Persujen huoltoasema teki konkurssin ennen aloittamistaan.
Ei kanna paskapuneet ja Venäjä-mielisyys pitkälle, kun laaditaan oko kansaan vaikuttavia ratkaisuja. Ja hyvä näin. Kiitos, maakuntien äänestäjät!
Onneksi persuäänestäjätkin hylkäsivät.
Niin teki. Se uho ,valehtelu ja kaikkien halveksunta ja maalittelu ei pitkälle kanna.persulaari on tyhjä
Onneksi