Valta kuuluu kansalle -puolue sai 10 aluevaltuutettua!

Loistava vaalitulos :)

Kiitokset vielä kerran kaikille äänestäneille. Ja kiitokset myös nukkuvien -puolueelle, koska olette heräämässä äänestämään Valta kuuluu kansalle -puoluetta sitten seuraavissa vaaleissa :)

Nousukiidossa ollaan!

24

195

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämäkin tieto katosi jonnekin uutislastin
      alle.

      Onnea.

    • Anonyymi

      Valtamedian lellikkilapsi, Hjallis Harkimon Nyt-liike sai 20 aluevaaliedustajaa läpi.

      Sen sijaan VKK-puolue on jatkuvasti hyvemedian hampaissa. Aina on sanottu tai tehty jotakin eduskunnassa tai muualla väärin, niiden mielestä.

      Silti tämä täysin nollista ponnistanut. alkusyksystä perustettu, ja likimaiin nollabudjetilla kampanjoinut VKK-puolue kahmi itselleen 10 aluevaaliedustajan paikkaa.

      Suomalainen isänmaallinen "oikeisto" on siis edelleen varsin hyvässä hapessa. Vaikka globalisaatiota voimalla ajava hyvemedia muuta antaa ymmärtää.-

      • Anonyymi

        Persut sai 150 edustajaa.


    • Anonyymi

      VKK sai yhden edustajan kymmenelle eri alueella, eli heitä on siis jokaisessa paikassa tasan se yksi. Millä yhdellä ei ole mitään merkitystä, kun muita on kymmeniä. Jäävät yksinäisiksi takarivin huutelijoiksi.

      Lisäksi on vielä toistakymmentä aluetta, jonne VKK ei saanut yhtään edustajaa.

      • Anonyymi

        No, jos nuo yhdet hoitavat hommansa hyvin ja tuovat ilmi kähmäilijöitä, seuraavissa vaaleissa lusää. On nää puolue-edustajat kyllä nähty. Suora demokratia on ainoa vaihtoehto sivistysvaltiossa.


      • Anonyymi

        Yksikin riittää suurten puolueiden vartijaksi ja totuuden soihduksi sinne...paljon parempi kuin ei mitään.


      • Anonyymi

        On suuri merkitys. VKK edustajat toimivat totuuskomiteana näiden muiden kansankusettaja puolueiden paskapuheille!


      • Anonyymi

        Ja syystä niin!


      • Anonyymi

        Tukehtuu aika pian sinne peräluukkuun


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On suuri merkitys. VKK edustajat toimivat totuuskomiteana näiden muiden kansankusettaja puolueiden paskapuheille!

        VKK:n totuuskomitea eli MV-sonta on kyllä jo nähty, eikä kukaan täysjärkinen ota niitä venälaistrollien suoltamia valheita vakavasti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On suuri merkitys. VKK edustajat toimivat totuuskomiteana näiden muiden kansankusettaja puolueiden paskapuheille!

        Totuuskomiteana?
        Anonlle"totuus" on ollut varsin liukuva käsite.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Yksikin riittää suurten puolueiden vartijaksi ja totuuden soihduksi sinne...paljon parempi kuin ei mitään.

        EVVK onkin ”totuuden” soihtu. ”Fiksua” porukkaa.


    • Anonyymi

      "Millä yhdellä ei ole mitään merkitystä, kun muita on kymmeniä.
      Jäävät yksinäisiksi takarivin huutelijoiksi."

      Tuollahan ei ole mitään Hallitus-Oppositio asetelmaa olemassa aluevaltuustoissa. Mikään valtuustoryuhmä yksinään eikä edes kaksi suurinta yhdessäkään saa enemmistöä esim. Uudenmaan aluevaltuustoissa.

      Sikäli on aika vähämerkityksellistä onko omia edustajia 1 kpl vai vai 15 kpl, mitään ei pääse sanelemaan. Sikäli yhdellä edustajalla on omalla puhevallallaan ihan oma ja vaikutuksensa asioiden ja näkökantojen esille tuonnissa päätöksenteossa.

      • Anonyymi

        Voihan se yksi tollo siellä vouhottaa niitä rokotevastaisia salaiittomölinöitään. Ei niitä kukaan täysjärkinen usko eikä ne ketään kiinnosta, kun tärkeitä ja asiallisia Sote-asioita ei salaliittopölvästien öyhötyksellä hoideta.


    • Anonyymi

      Taitaa VKK:hon loikata tämän jälkeen Persujen edustajia ja kannattajia.

    • Anonyymi

      VKK ei saa yksittäisillä edustajillaan aikaan mitään. Marginaaliväen mielipiteillä ei pitkälle pötkitä, kun on oikeasti hoidettava asioita. Kun ihmisten terveyteen liittyvät asiat ovat kyseessä, rokotevastaisia juttuja on turha jankuttaa. Muuhunhan Turtiaisen väki ei pysty.

      • Anonyymi

        Ei teillä kommunisteillakaan hyvin mene, kannatus laskee; VKK on taas nousukiidossa.


      • Anonyymi

        Ihan tyhjän pantteja. Potkut eduskunnasta


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei teillä kommunisteillakaan hyvin mene, kannatus laskee; VKK on taas nousukiidossa.

        Paskat on


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Paskat on

        .....sulla housuissa.


    • Anonyymi

      Älä unta nää

    • Anonyymi

      Sairaan mageeta. Tosin noilla 10 paikalla ole mitään virkaa...missään.

    • Anonyymi

      Voimia kaikille aluevaltuutetuille jotka joutuvat istumaan samoissa valtuustoissa näiden sekopäiden kanssa.

      • Anonyymi

        Onneksi minun alueellani ei valittu ainoatakaan.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      93
      3631
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2383
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2039
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      891
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      821
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      810
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      785
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      4
      754
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      697
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      676
    Aihe