Aluevaaleissa tuli jännä tulos

Anonyymi

Ollaan me vaan aika hyviä äänestämään. Miten meni noin niin kuin omasta mielestäsi?

5

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KUTTI KUTTI! AHAA!

    • Anonyymi

      Mun matikalla näin ei vaan voi käydä. Olen varma, että jos vastaavat vaalit käytäisiin 10 kertaa, niin 9 kertaa menis hyvin. No, nyt oli se yksi kerta.

    • Anonyymi

      Ei tuo vielä mitään. Katsoin listaa, että koska joku akaalainen olisi tullut varalla -olijoista vastaan, niin ei vaan tule. Ensimmäinen vastaan tullut akaalainen oli Mervi Pulkkinen, mutta hänen edellään varalla oli 62 ehdokasta!!! Hänen omassa puolueessan varalla hänen edellään on VIISI ehdokasta. Eli ei ollut lähelläkään.

      Olin jokseenkin varma, että hölmö äänestäminen olisi aiheuttanut sen, että meiltä olisi 2-3 ehdokasta jäänyt niukasti rannalle, mutta eipä ollut. Eipä enää harmita. Ihmetyttää vaan.

    • Anonyymi

      Näinhän nuo sen olivat aatelleet. Kolmen kopla, joka on Klaus Schwabin kouluttamia nuoria johtajia vei yli 60% äänistä. Suomalaisille jäi vajaa 40%. Jos joku luulee, että pidot tästä paranee, niin katsokoon noita muita maita, joissa on saman tahon kouluttamia pomoja vallassa. Ei naurata, ei!

      • Anonyymi

        Piti oikein Googlettaa, mikä mies tämä Klaus Schwab on. En yhtään ihmettele enää, miksi Suomella menee niin kuin menee. Kaikki tähtää Great Resettiin, johon meidänkin johtajia on salaa koulutettu. Ainakin Saarikko ja Marin näyttäisivät kuuluvan Schwabin opetuslapsiin. Petturuutta, sanon minä!

        Lopulta meille käy EU:ssa ihan samalla tavalla kuin Kylmäkoskelle liittyessään Akaaseen. Yksinkertaisesti Suomi vain lakkaa olemasta ja meistä on tehty Saksalaisten luontoreservaatti, jossa asuu köyhä kansa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      128
      4639
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      29
      3377
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3315
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      47
      2979
    5. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      51
      2965
    6. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2839
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      18
      2590
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2315
    9. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      9
      2199
    10. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2135
    Aihe