Onko kellään kokemusta (virolaisesta?) Unelmatalo24.com:sta? Tarjouksensa vaikuttavat juuri niin edullisilta, ettei voi olla totta.
Unelmatalo24
Anonyymi
201498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Samaa mietin, kun en saanut (erittäin halvan ) tilaukseni jälkeen mitään yhteydenpioa. Ei kukaan näköjään kommentoinut vielä.
Taitaa olla huijaussivusto…
Sain täysin väärän tuotteen (tilasin isohkon koiranpedin 40€ ja sain 30x40 kokoisen hirvityksen) Mainos tästä pyöri Instassa ja kaupan nimi oli tilatessani eri.
Sähköposteihin ei enää vastata tai ne ei ole toiminnassa.
Oma mokani, mitäs en tutkinut kauppaa tarkemmin.
Tässä taitaapi olla myös yksi huijattu. Tilasin myös sellaisen ison koiran nukkumasohvan 105 x 85 cm ja noin 30 cm korkea )Oli kuvat ja koot ym niinkuin asiaan kuuluukin. Samoin kuin kaikki info miten menetellä mikäli ei ole tuoteeseen tyytyväinen ja haluaisi palauttaa tai vaihtaa tuotteen.Samoin kuin sähköpostiosoite minkä kerrottiin olevan 24/7 tavoitettavissa. Ei puhelinno )Hinta tarjauksen jälkeen 50 e . Tuote tilattu Unelmatalo 24 nimisestä firmasta- tuote tulikin reilun 3 viikon kuluttua tilauksta.Tuote oli kääräisty hutiloiden musta jätesäkin palaaan( pakkaus hyvin epämääräinen.) Tuote oli myös aivan eri kuin oli tilannut- Muovin sisältä paljastui noin 40 x 30 cm ja vajaa 10 cm korkea ohutpohjainen nukkuma-alusta , lähinnä roskaa. . Siis ei alkuunkaan sellainen kuin tilaus edellytti- Välittömästi yhteyttä ilmoituksessa olevaan sähköpostiosoitteeseen.Ei vastattu. Useina päivinä sama, ei vastausta. Että tällainen tapaus. Olkaa tarkempia mistä tilaatte.
Tilasin saman pedin ja sain nukkuma-alustan johon ei kissanikaan mahdu!!!
Unelmatalo 24,jee;(
Saman pedin tilasin ja nukkuma-alunen tuli,jee Unelmatalo 24
Sama juttu, tulin huijatuksi samasta ostoksesta. Älkää hyvät ihmiset tilatko Unelmatalo24-firmasta yhtään mitään!
Sama täällä,koirille petejä tilasin tammikuussa.-Ei ole tullut edes niitä riepuja eikä sähköposteihin vastata.
23.1.2022+tilasin+CombiKiti:n+70+%:n+alennuksella+eli+hintaan+39.99+€.+Ei+ole+mitään+muuta+tapahtunut+kun+luottokortilleni+ilmestynyt+tuo+summa?+Pitänee+poistaa+tuo+tililtä+ellei+lähipäivinä+ala+lähetys+ilmestymään.+No+näitä+"yrittäjiä"+riittää+verkkokaupassa!
Juhani+Helminen+tilausvahvistus+#1196
Saman tilasi 28.1 eikä ole vielä kuulunut.
Älkää tilatko. Tilasin myös tammikuussa ja peti tuli nyt 1.5kk kuluttua. Tilasin sohvan m-koossa 39.90e, huipputarjous. Sain pienen tassukuvallisen makuualustan ja pienen lelun. Edes kissa ei tuohon mahdu.
Paketti oli hyvin epämääräinen. Vahvistukset tilauksesta tuli vain viestitse, ei sähköpostiin. Seurantakoodia ei pystynyt seuraamaan.
Kyseessä huijaus. Ketuttaa!
Huijatuksi tulin minäkin! Tilasin 11v. Labradorille sohvan syntymäpäivälahjaksi ja sain ruman pikku alustan Chi hua hualle!!Kukaan ei vastaa viesteihin!!!
On kokemusta. Ostin ja maksoin työkalusetin 39,90 eurolla tammikuun 28. Ei ole näkynyt vielä eikä pyynnöistä huolimatta ole rahoja palautettu.
Meinasin kuolla nauruun kun hain paketin😂😂😂 kissan kokoinen pikkupeti, vaaleansinistä ja valkoista😂😂 harmaan tilasin😂😂 kokoa xl. Oli siinä pikku lelu johon meidän kultsu ihastui😂 sanoinkin että ei sulla koskaan ole ollut noin kallista pienen koiran vetolelua😂😂 täyttä kusetusta!
Kuulun samaan kerhoon joka sai xxl kokoisen koiran pelin koossa minimäykky kera pieni lelu🤣🤣vähänkun fiksaan niin saan siitä tyynyn mun Sakulle 🙃
Tein tilaus 2.02.2022. ja maksoin heti. Ei ole tullut vieläkään. Ärsyttävää. En saa rahat takaisin. Mihin voin soittaa???
Täällä sama juttu. Tilasin 2 XL kokoista koirasohvaa ja tuli just samat mitä tekin olette saaneet eli pienen koiran alustat. Mitenkähän voisin toimia, että saisin rahat takaisin.
Pankin neuvo oli kuolettaa kortti jolla täältä tilaus maksettu.
Compikitin tilasin 25.1.22 ja nyt jo toisen rekkulan lähetin ja viikon päästä teen rikosilmoituksen, mikäli tuotetta tahi yhteydenottoa ei kuulu!
Tarkoitatko sitä koronatta?