Eksytyksiä, eksytyksiä, eksytyksiä.

Anonyymi

Tämä mies jauha samaa levyä vuodesta toiseen. Seurakunnat, uskovaiset, valitutkin ovat vaarassa eksyä ja ovat eksyneet, nyt tässä eksytyspuheessa hän varoittaa siitä suuresta eksytyksestä joka tulee kohta. Hän sai tämän käskyn sanoa tästä yhtäkkiä.
https://www.youtube.com/watch?v=Si0Qq4W6akw

Minun käy oikeasti sääliksi häntä. Löytyykö taivaaseen enään ketään joka ei olisi eksynyt jos häntä kuuntelee. Paitsi tietysti hän yksin. Jumala hänet vapauttakoon ja häntä auttakoon. Hän varmasti yrittää nyt varoittaa ennalta jos ja kun tulee herätys Suomeen, että se on se lopullinen suuri eksytys.

3

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no, siinä se on oikeassa, että eksytyksiä on tänä päivänä pilvin pimein.
      terveen kristinuskon löytää tietenkin perinteisistä kristillisistä kirkoista.

    • Anonyymi

      Mikäs sinua nyt niin kovasti hänessä säälittää?Jos haluat vastauksia, niin kysy rehellisesti. Ei ketään tuntematonta tarvitse suotta säälitellä...!

    • Anonyymi

      minulla on kompassi ja GBS en eksy 🤣

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      46
      6127
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      313
      5075
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4854
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      136
      4662
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3890
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2404
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2188
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1815
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1782
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1512
    Aihe