On ministeri Harakalle ykkös agenda,etenkin että se on tiukempi kuin EU .Ssa keskimäärin.Miten helvetti tuollainen mies huseeraa päättämässä meidän toimeen tulon huononemisesta.Tietysti hänellä on meidän mailman hienoimman nais valtaisen viher vasuri hallituksen tuki.
Jakeluvelvoite ja päästökauppa,
5
244
Vastaukset
- Anonyymi
Jos päättäjillä olisi yhtään pelisilmää niin kaikki ympäristöhankkeet laitettaisiin seis.
Tässä maailmantilanteessa ei kannata ajaa yhtäkäään toimivaa energian ja lämmön tuotantolaitosta alas.
Mitäs jos kaasuputket suljetaan tai öljytankkerit ei pääsekkään enää suomenlahdelle?
Sähkön hinta karkaa pilviin ja tuotanto ei riitä. Silloin luvassa on katkoksia ja häiriöitä.
Parin vuoden tuumaustauko olisi nyt enemmän kuin paikallaan.
Isojen leikeissä voi pienelle kansalle käydä kylmät. - Anonyymi
Ehdin jo ajatella että kerrankin mies liikenneministerinä, mutta tuohan on pahempi kuin kukaan tähän asti ja äärikapitalistina ajaa vain rikkaiden etuja.
- Anonyymi
Oli ministerinä aivan tollo ja nytkin kansanedustajana puhuu ihan perättömiä esim. kyselytunnilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli ministerinä aivan tollo ja nytkin kansanedustajana puhuu ihan perättömiä esim. kyselytunnilla.
Oli typerin ministeri 20 vuoteen. Vielä nytkin mölyää eduskunnan kyselytunneilla.
- Anonyymi
Sipilän hallituksen keksintö oli jakeluvelvoite, kepu, ps ja kok.
4.11.2016
https://yle.fi/a/3-9269895
Sipilän hallitus päätti nostaa uusiutuvien polttoaineiden jakeluvelvoitetta asteittain 30 prosenttiin vuoteen 2029 mennessä. Päätös oli osa laajempaa ilmastotavoitetta, jonka mukaan liikenteen päästöjä olisi vähennettävä ja tähän tähtäimeen pyrittäisiin lisäämällä biopolttoaineiden osuutta polttoaineissa. Jakeluvelvoitteen tavoite koski siis liikennepolttoaineita, joista tietyn prosenttiosuuden tuli olla uusiutuvia polttoaineita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83263174Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2052842Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy582429Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1681499Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171282Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään521269Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14905- 58903
- 81830
- 20824