On ministeri Harakalle ykkös agenda,etenkin että se on tiukempi kuin EU .Ssa keskimäärin.Miten helvetti tuollainen mies huseeraa päättämässä meidän toimeen tulon huononemisesta.Tietysti hänellä on meidän mailman hienoimman nais valtaisen viher vasuri hallituksen tuki.
Jakeluvelvoite ja päästökauppa,
2
121
Vastaukset
- Anonyymi
Jos päättäjillä olisi yhtään pelisilmää niin kaikki ympäristöhankkeet laitettaisiin seis.
Tässä maailmantilanteessa ei kannata ajaa yhtäkäään toimivaa energian ja lämmön tuotantolaitosta alas.
Mitäs jos kaasuputket suljetaan tai öljytankkerit ei pääsekkään enää suomenlahdelle?
Sähkön hinta karkaa pilviin ja tuotanto ei riitä. Silloin luvassa on katkoksia ja häiriöitä.
Parin vuoden tuumaustauko olisi nyt enemmän kuin paikallaan.
Isojen leikeissä voi pienelle kansalle käydä kylmät. - Anonyymi
Ehdin jo ajatella että kerrankin mies liikenneministerinä, mutta tuohan on pahempi kuin kukaan tähän asti ja äärikapitalistina ajaa vain rikkaiden etuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2201496- 961296
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle181200Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61177Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9968Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86930Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66905- 32880
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43851Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii57813