Nato ei onnistunut diplomatiassa

Nato ei onnistunut neuvottelemaan Venäjän kanssa. Nato on sotilasliitto ja sotilaat joko hyökkäävät tai puolustautuvat.
1478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Venäjä yritti diplomatian keinoja.

Äänestä
  • Diplomatian keinot sai Naton vain hyökkäämään. Pakotteita, aseita jne

    Äänestä

  • Venäjä tässä on hyökkimässä Ukrainaan, järjestää itse sotatilan ja puhuu diplomatiasta.
    Venäjän toiminta on tarkoituksellisen sekavaa ja hämäävää.

    Äänestä

Hyökkääkö Venäjä...

Äänestä
  • Naton sotilaaliset keinot esim. sotalaivoja, Itämerelle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Naton sotilaaliset keinot esim. sotalaivoja, Itämerelle.

    Vaihtoehtoisia energian lähteitä. Venäjän kaasu ja öljyn vienti loppuu Eurooppaan.

    Äänestä

  • Länsivallat on jo rankaisemassa Venäjää diplomatian epäonnistumisen takia. Venäjän olisi Naton diplomatiassa pitänyt perääntyä ja hyväksyä Naton ehdot.

    Äänestä

Miten 8500 amerikan lähetämää sotilasta nyt paljoa pieraisee. Venäjällä 150 000 ukkelia toisella puolella. Eikä amerikalla nyt muka enempää ole mahdollista sinne ukkoja lähettää. Nyt on kiire, pitäis hyvin äkkiä ainakin kymmenkertainen määrä ukkelia sinne lähettää. Ei noilla pärjää alkuunkaan. Sitten pitäisi olla lentokalustoa, yms kalustoa, muutakin kuin nuo muutamat näön vuoksi olevat kalustot.

Entä mitä saksa tekee, paskoo housuihin. Siis mitä ihmettä? Miksei vastata kovaan kovalla?

Äänestä

NATO ei hyökkää, NATO on puolustusliitto. Paskaryssän kanssa on turha neuvotella, jos paskaryssä pysyy omalla alueellaan. Jos ei, paskaryssä ei kuitenkaan uhkaa yhtään NATO maata.

Äänestä
  • Kyllä se nato hyökkää uskokaa tai älkää. Nyt on jo false flag menossa kovaa kyytiä. Ukrainalaisia kuolee jenkkien ammuskelujen seurauksena. Ryzziä syytetään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä se nato hyökkää uskokaa tai älkää. Nyt on jo false flag menossa kovaa kyytiä. Ukrainalaisia kuolee jenkkien ammuskelujen seurauksena. Ryzziä syytetään.

    Tyypillistä Venäjän trollausta ja sotapropagandaa.

    Äänestä

HULLU-PUTIN kaivaa verta nenästä niin omastaan, trollinsa kuin kaikkien muidenkin nenistä.

Kyllähän tuon hullun paikka olisi kopissa terrorismista kärsimässä lopun elämänsä.

Äänestä

Ainoa joka on jo hyökännyt naapurimaan alueelle ja liittänyt sen alueita itseensä on Venäjä, joka uhkaa jatkaa samaa vihamielistä hyökkäyspolitiikkaansa itsenäisiä naapurivaltioita vastaan. Joista yksikään ei ole hyökännyt, eikä ole hyökkäämässä Venäjän rajojen ylitse. Ainoa uhkaaja ja hyökkääjä on ollut Venäjä, joka ei piittaa itsenäisten naapurivaltioidensa rajoista eikä itsemääräämisoikeudesta, vaan katsoo että sillä on oikeus liittää naapuruvaltiot sotatoimin itseensä jos huvittaa. Venäjä on vastenmieiinen ja barbaarinen roistovaltio, sotarikollinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nato ei onnistunut neuvottelemaan Venäjän kanssa. Nato on sotilasliitto ja sotilaat joko hyökkäävät tai puolustautuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu