Sudet pois Suomesta

Anonyymi

Susi on haittaeläin, pitäisi hävittää Suomesta kaikki sudet. Eläkööt Venäjällä, siellä on tilaa ja susikanta kyllä siellä säilyy. Viherpiipertäjien mielipiteille ei saa antaa mitään arvoa, ovat täysin vieraantuneet todellisuudesta.

8

139

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä ovat nämä lehtien palstoilla kirjoittavat Kreetat sun muut joiden järkeen ei mene se että ei tietenkään Suomessa ole sudet tappaneet ihmistä 1882 jälkeen koska niitä ei ole hyysättykään vaan on ollut lupa ampua! Eikö järkeen mene että sudet on pysytelleet kauempana asutuskeskuksista ja ihmisten läheisyydestä? Luontainen ihmisarkuus on näin säilynyt. Nyt luontokuvaajat hyysää petoja ruokkimalla ja totuttamalla ihmisten hajuun. Jo on aikoihin eletty!
      Kyllä sudet ovat tappaneet viime vuosina naapurimaissakin ihmisiä ja tämä on faktaa! Peto ei muutu muuksi koskaan.
      Että aikuiset ihmiset voivatkin olla typeriä valheineen. Keksitään vaikka mistä, ampiaisten pistoista ja liikennekuolemista vertailun vuoksi kuoleman tapauksia että tätä suojeluhörhöilyä saadaan nostettua lisää ihmisten nurkissa joissa he itse eivät asu. Ei mitään käsitystä ongelmista mutta "itseviisautta" riittää.
      Typeryyden huippu ihmisiltä jotka itse tallaa kaupunkien kaduilla ja viihtyy lämpimissä huoneissa kaukana todellisuudesta.
      Hörhöilijät levittäytyy tunkemaan ihmisten kiusaksi joka alueelle "tietämään" , lähinnä pönkittämään omaa hurahtaneisuuttaan.
      Tämä on vienyt jo uskottavuuden näiden ihmisten muultakin kirjoittelulta ja toiminnalta. Kun malli on tämä ei heitä kuulla muussakaan.
      Ei sudet heidän itsensä nurkissa kyttäile mutta tietoviisaita luulevat olevansa. Onko susialueiden ihmisten aloitettava samanlainen vaino kiusantekijöitä kohtaan? Noiden alueiden ihmisille alkaa riittää tämä vouhotus! Heillä on enemmän elämän kokemusta ja kokemustietoa kuin eräät tajuaa.

      • Anonyymi

        Voi voi tuota pelkuruutta. Kyllä susi tappaa voi ja varmaan jokin rampautettu susi tulee joku päivä sen vielä nälissään tekemäänkin.

        Js haluat ihmisten turvallisuutta parantaa tappamalla niin aloita vaikka punkeista. Ai et vai? Sitähän minäkin, et sinä ihmisten turvallisuudesta välitä, olet vain yksi susipelkoinen muiden surkimusten joukossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi voi tuota pelkuruutta. Kyllä susi tappaa voi ja varmaan jokin rampautettu susi tulee joku päivä sen vielä nälissään tekemäänkin.

        Js haluat ihmisten turvallisuutta parantaa tappamalla niin aloita vaikka punkeista. Ai et vai? Sitähän minäkin, et sinä ihmisten turvallisuudesta välitä, olet vain yksi susipelkoinen muiden surkimusten joukossa.

        Siinä varsinainen äly..kääpiö


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä varsinainen äly..kääpiö

        Katselet varmaan peiliin kun kirjoitat juttujasi mutta hyvä, että pysyt kohdaltasi totuudessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä varsinainen äly..kääpiö

        Vihreän ministerin exerityisavustaja vähentämässä tulevien vaalien äänikertymäänsä.


    • Anonyymi

      Susista ei ole mitään hyötyä, pelkkiä kuluja. Ne voi poistaa.

      • Anonyymi

        Samoilla perusteilla sinutkin voi poistaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      37
      2178
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2022
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1631
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1082
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      905
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe