Eikö maahanmuuttajaedustajat kiinnosta kantis kansaa?
Miksi vasemmistoliiton kannatus ei nouse Li?
Anonyymi
20137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Eiköhän se suurin syy ole kommunismin raskas taakka, mikä on vedettävänä.
eli kokoomus ja PS tyrehdyttää maahanmuuton niin vasemmisto kutistuu?
Ei ainakaan 2015 sitä tehneet, kun 35000 matua maahan lompsi.
Kommunismia ei halua moderni ihminen kannattaa.
Vas.liitto/ SKDL on jo liian vanhan aikainen luokkajutuista höpöttävä, joka itse on unohtanut rasistisesti oman maan kansalaiset. Toimivatkin lähinnä kommunistien muistosäätiönä.
suomalainen mies karttaa linjaa?
kato Li peiliin-mitä näet olkapääsi takana-Suldaan
Seuraavat vaalit ovat Nato-vaalit. Vasemmistoliitto on ainoa puolue joka läpeensä vastustaa Natoa. MTV Uutisten kyselyssä Nato-jäsenyyden kannattajien määrä nousi 50 prosenttiin, kun kysyttiin mielipidettä tilanteessa, jossa valtionjohto olisi jäsenyyden hakemisen kannalla. Tällöin vastustajia olisi 33 prosenttia ja epävarmoja 18 prosenttia.
Asia on ulkopoliittisen johdon kädessä, vasemmistoliiton Venäjä-mielisyys ei vaikuta mihinkään muuhun kuin puolueen kannatukseen, joka on romahtamassa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008575431.html
taitaa seuraava olla sota? vaalit jää
Oliskohan niin että Suomalaisetkin haluaisivat ensisijaisesti parempaa elintasoa ja vaurautta!
Sitä ei yksinkertasiseti tule sillä tavalla että heikommassa asemassa olevia ihmisiä pidetään koko ajan "löysässä hirressä" elättämällä heitä niin että rahoitus kaivetaan jatkuvasti porvarin taskussa olevalla kädellä!
Ihmisten parempi elintaso syntyy vain työtä tekemällä ja niitä työpaikkoja tarjoavat yrittäjät MUTTA kun vasemmiston yksi päävihollinen on juurikin menestyvä porvari niin miten ihmeessä vasuri voisi edustaa menestystä ja hyvinvointia yksilötasolla?
Vasemmiston ainoa keino ylläpitää kannatustaan on se että yksilöt eivät saa sitä parempaa elintasoa ja vaurautta!
maahanmuutto suomi
Kestää hetken ennen kuin ovat äänestyskelpoisia!
Miksi vasem.liitto ei kasva ilmastopuolueenakaan, vaikka ennustivat 20 vuotta sitten aivan oikein helsingin talven muuttumisen trooppiseksi ja lämpimäksi. Joko siellä hesassa ollaan shortseissa.
kuka pelkää mustaa miestä?
kaikki maakunnat
niin sanokaa?
Suomalainen mies äänestää PS ja kokoomus
Onhan se päivänselvää ettei kommareilla voi olla normaali yhteiskunnassa suurta kannatusta. Maat joissa punaiset hallitsevat ovat joko hajonneet tai hajoamassa, sillä se ei kertakaikkiaan toimi. Vasemmiston porukkaan hakeutuu katkerat ja toisia alistavat super narsistit. Himoitaan toisen vaivalla hankittua toimeentuloa ja omaisuutta, jotta laiskoina päästäisiin niihin käsiksi. Kommunismi sosialistiset maat toimivat niin kauan kuin yksityistettyä omaisuutta riittää. Ihmisen perus olemus on vapaus koota vaurautta ja elää onnellisena omilla töillään.
Invalidien rankaiseminen, aktiivimallin jatko ja nyt työttömyysturvan euroistaminen, joka suosii hyvätuloisia. Kurjistaja ja kyykyttäjähallitus, jonka tavoite näkyy mieltään osoittavina ihmismassoina. Älkkä komut enää viittikö.
Vasemmistoliiton kannatus nousi eniten viimeisessä gallupissa !
Huvittavia+rummuttajia+nuo+vas.kommarit!+Kannatus+nousee+ja+nousee,+he+huutavat,+mutta+8%+kahtapuolta+pyöritään+ja+hyöritään+vuodesta+toiseen.