Suomelle parasta on olla konfliktissa yksin

Anonyymi

Puolustusliitot eivät ole Suomea varten. Suomen kannalta on parasta, että olemme konfliktissa yksin ilman liittolaisia. Muut EU-maat ja Yhdysvallat seuratkoon Suomen esimerkkiä!

Liittoutumaton Suomi on aina saanut olla rauhassa ilman, että on joutunut hyökkäyksen kohteeksi. Miksi siis muuttaa strategiaa, joka on taannut rauhan koko itsenäisyytemme ajan?

Ukraina onnistui säilyttämään Nato-optionsa, mutta se on enemmän konfliktin syy kuin apu siihen. Olisikin nyt tärkeä dumpata tällaiset optiot hetimiten.

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se on totta. Jos Suomi liittyisi Natoon, niin siitä tulee paljon ongelmia. Ei Natoa.

      • Anonyymi

        Suomalaisille on kunniakysymys päästä kuolemaan maansa puolesta. Me emme halua tänne italialaisia tai brexit-brittejä apuun!!! Pärjäsimme Venäjän vallan alla hyvin jo sata vuotta aikoinaan, niin miksipäs kammoksua tuollaista jatkossakaan! Heil Putin!


    • Anonyymi

      Natosuomi aiheuttaisi jatkuvaa kismaa vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-rautu korvaamaan kirjolohi

      Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n
      Maailman menoa
      32
      2391
    2. Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin

      Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj
      Maailman menoa
      100
      2272
    3. Järkyttävä hetki - Ellen Jokikunnas pöyristyy italialaisen lääkärin työstä

      Unelmia Italiassa -sarjassa ollaan Ellen Jokikunnaksen perheen kanssa Italiassa. Jokikunnas ja Rask ovat rempanneet kakk
      Tv-sarjat
      18
      1299
    4. Oot tosi epätavallinen

      ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.
      Ikävä
      48
      1159
    5. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      32
      1130
    6. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      23
      841
    7. Etkö voi antaa edes vihjettä mulle?

      Minkä vain me tiedettäisiin? Naiselta miehelle.
      Ikävä
      51
      810
    8. Muistatko? Maisa Torppa jakso räjäytti Veitolan somen: "epäaitoa ja teeskentelyä"...

      Maisa Torppa täyttää tänään 35 vuotta, onnea! Maria Veitola vieraili Yökylässä-ohjelmassa aikansa kohujulkkis Maisa To
      Suomalaiset julkkikset
      11
      771
    9. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      53
      715
    10. Sammuuko meillä

      Kipinä kun ei enää nähdä
      Ikävä
      56
      704
    Aihe