Antaa Usan päättää siitä että maakaasun tulo muualta Eurooppaan katkaistaan. Paleltuu itse mieluummin pakkaseen.
Miksi Eurooppa haluaa olla Usan pikku huora?
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eurooppa on kaupallisesti Usan vihollinen.
Euroopan pitäisi katkaista kahleensa Usaan ja alkaa jälleen itsenäiseksi toimijaksi vai onko Eurooppa jo poliittisesti täysin denentoitunut vanhus?
Suomi on aina tilaisuuden tullen ryhtynyt rengiksi koska pohjimmiltaan suomalaisissa on torpparin sielu.
Suomalaiset ovat helposti höynäytettävää orjakansaa. Nytkin ollaan lähes ilmaiseksi annettu maaperän rikkaudet ym. arvokas ulkomaisiin käsiin. Kansainvälinen rahaeliitti tahtoisi tehdä saman tempun Venäjällä mutta ei onnistu ja siksi USA on hurjana.
Vladimir Myrkyttäjän palkkatrolli, tai muu hänen ihailijansa.
Ja länsitrolli lässyttää ihanteistaan.
Mieluummin USAn kuin Venäjän huora. USA sentään kohtelee huoraansa suhteellisen hyvin
Joo. Vie Guantanamoon tai johonkin kymmenistä salaisista vankiloista pitkin maailmaa, mihin palkkaa kiduttajia... Vankilentoja Suomen kautta kuka ties mihin.
Tuo on oikeastaan aika hyvä vertaus.
USA haluaisi olla koko maailman sutenööri ja aika isossa osassa se onkin.
Mutta kiista kilpailevien pyrkyrien kanssa voi käydä rumaksi ja Vanha Setä liian väsähtäneeksi. Kuka huolii enää sen entisiä hylkyjä.
Kun siistiä on olla huora. Se Mäntyharjun panomieskin teki huoraamalla sellaista tiliä, että koko paikkakunta on vielä kateissaan. Niin ja sitten siitä tuli erakko.
Aika vaikeeta varmaan on mennä hieromaan tuttavuutta jonkun entisen pornokeisarin kanssa?
No en ainakaan rouvaani veisi sille kylään! Avioero jutut ovat rasittavia.