Mites nyt sattui näin käymään, että eilisessä arvonnassa tuli peräti neljä päävoittoa, siis neljä uutta monimiljonääriä? Onko tämä joku uusi ennätyskin vai tunteeko historia vielä useampia päävoittoja saaneita arvontakierroksia?
Lotossa neljä täysosumaa?
10
148
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka näitä juttuja enää uskoo?
- Anonyymi
Ehkä moni sellainen, joka tuhlaa ja menettää peleihin rahansa.
- Anonyymi
Tietokoneavusteisia lotto-pelejä ja keno varsinkin :D
Tietokone tekee numerot kenon 10-numeroisia aina erilaisia olisi tympeä rastitella, tietokone voi tulostella ne kupongit, lottoon sama juttu pitää tehdä, unohdin ottaa lotto-kuponkeja, toimii loistavasti tietokone tietää aina voittonumerot ennalta :D- Anonyymi
Loton pallokone eläkkeellä?
- Anonyymi
Joo kyllä se sitten oli uusi ennätys, kun luin sen voittouutisen Veikkauksen sivuilta. Siinä oli haastateltu niitä voittajia. Yksi asia vain ihmetytti, kun se yksi voittajista sanoi pelitilin saldossa näkyneen sen kolme miljoonaa euroa. Eihän nyt miljoonavoittoja sinne pelitilille makseta, ja vielä seuraavana päivänä? Mitenhän on, onko tähän nyt uskominen?
- Anonyymi
Veikkausuutiset huijausta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Veikkausuutiset huijausta.
Miksi itsestäänselvyyksiä pitää toitottaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi itsestäänselvyyksiä pitää toitottaa?
Kaikkihan sen tietää, ettei mikään ole lopulta itsestään selvää.
- Anonyymi
Veikkauskortilla on puolensa! Asiakas ”tunnetaan” ja keksimällä voittotarina Veikkaus voi ottaa potin pois kierrosta!
- Anonyymi
Onnittelut lottovoitosta monimiljonäärille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043