Käsittämätöntä ilveilyä taas kerran Venäjän edustajilta.
Kysynkin nyt suoraan:
Milloin Venäjä sitoutuu noudattamaan omia solmimiaan sopimuksia mm. Budapestin sopimus, ja Minskin II sopimus?
Milloin Venäjä lakkaa harjoittamasta valtioterrorismia, ja murhaamasta viattomia kansalaisiaan kansainvälisten sopimusten vastaisesti, ja niiden kieltämillä menetelmillä?
Venäjä | Mediat: Venäjä on välittänyt Haavistolle Lavrovin viestin turvatakuista: ”Odotamme reaktiota Suomen puolelta”: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008580854.html?share=3f78ede765024e0f0b35a8eff48b75c2
Venäjä, ja kansainväliset sopimukset
2
140
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjän toiminta on samanlaista kuin erään Itä-Afrikasta tulevan kansan. Pyytävät tarjoamaan tupakan ja jos vastuksena on, että en polta, niin heiltä tulee vastauksena ”rasisti!”.
- Anonyymi
Venäjän trollit ovat hyvä käännytyskohde. He seuraavat kirjoittelua ja he ovat myös alttiita käännytyksille tehdä heistä ulkomaan agentteja. Lyökää faktaa esiin, saakaa heidät epäröimään ja epäilemään sitä pseudofaktaa, mitä syöttävät. Käännyttäkäämme heidät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1314681Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv742692Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801705Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 47905
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122863Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N70847Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799