Venäjä, ja kansainväliset sopimukset

Käsittämätöntä ilveilyä taas kerran Venäjän edustajilta.

Kysynkin nyt suoraan:
Milloin Venäjä sitoutuu noudattamaan omia solmimiaan sopimuksia mm. Budapestin sopimus, ja Minskin II sopimus?

Milloin Venäjä lakkaa harjoittamasta valtioterrorismia, ja murhaamasta viattomia kansalaisiaan kansainvälisten sopimusten vastaisesti, ja niiden kieltämillä menetelmillä?

Venäjä | Mediat: Venäjä on välittänyt Haavistolle Lavrovin viestin turva­takuista: ”Odotamme reaktiota Suomen puolelta”: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008580854.html?share=3f78ede765024e0f0b35a8eff48b75c2

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjän toiminta on samanlaista kuin erään Itä-Afrikasta tulevan kansan. Pyytävät tarjoamaan tupakan ja jos vastuksena on, että en polta, niin heiltä tulee vastauksena ”rasisti!”.

    • Anonyymi

      Venäjän trollit ovat hyvä käännytyskohde. He seuraavat kirjoittelua ja he ovat myös alttiita käännytyksille tehdä heistä ulkomaan agentteja. Lyökää faktaa esiin, saakaa heidät epäröimään ja epäilemään sitä pseudofaktaa, mitä syöttävät. Käännyttäkäämme heidät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5676
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4876
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4834
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2459
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2380
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2032
    7. 115
      1975
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1637
    9. 383
      1397
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1243
    Aihe