Venäjä, ja kansainväliset sopimukset

Käsittämätöntä ilveilyä taas kerran Venäjän edustajilta.

Kysynkin nyt suoraan:
Milloin Venäjä sitoutuu noudattamaan omia solmimiaan sopimuksia mm. Budapestin sopimus, ja Minskin II sopimus?

Milloin Venäjä lakkaa harjoittamasta valtioterrorismia, ja murhaamasta viattomia kansalaisiaan kansainvälisten sopimusten vastaisesti, ja niiden kieltämillä menetelmillä?

Venäjä | Mediat: Venäjä on välittänyt Haavistolle Lavrovin viestin turva­takuista: ”Odotamme reaktiota Suomen puolelta”: https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008580854.html?share=3f78ede765024e0f0b35a8eff48b75c2

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjän toiminta on samanlaista kuin erään Itä-Afrikasta tulevan kansan. Pyytävät tarjoamaan tupakan ja jos vastuksena on, että en polta, niin heiltä tulee vastauksena ”rasisti!”.

    • Anonyymi

      Venäjän trollit ovat hyvä käännytyskohde. He seuraavat kirjoittelua ja he ovat myös alttiita käännytyksille tehdä heistä ulkomaan agentteja. Lyökää faktaa esiin, saakaa heidät epäröimään ja epäilemään sitä pseudofaktaa, mitä syöttävät. Käännyttäkäämme heidät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5764
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2579
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2497
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      8
      2079
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1353
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      62
      1107
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1042
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      825
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    Aihe