Passin vaarallisuus

Toisessa ketjussa kysyttiin miksi se hiton passi olisi yksilölle vaarallinen. Siksi että se räjäytti koronan ennätyslukemiin talvella. Siksi että se rikkoo ihmisoikeuksia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juuri punaiset huutaa ihmisoikeuksien puolesta silloin kun se heitä itseään koskettaa, mutta tässä tapauksessa se on paperia vain.

Äänestä

Koronapassi on lupa levittää. Se tässä ihmeyyttää että maissa missä kansa on rokotettua on myös eniten koronaa.

Äänestä
  • Juu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toisessa ketjussa kysyttiin miksi se hiton passi olisi yksilölle vaarallinen. Siksi että se räjäytti koronan ennätyslukemiin talvella. Siksi että se rikkoo ihmisoikeuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu