Miten on mahdollista että Veikkaus saa mainostaa sellaista palvelua jota ei oikeasti ole olemassakaan? Tein monta pitkävetoa siglenä eikä missään ollut cash out käytössä vaikka peli oli käynnissä.
Laitoin tuosta palautetta Veikkauksen asiakaspalveluun ja vastauksena oli että ei ole käytössä kaikissa kohteissa. Veikkaus ei edes ilmoita missä kohteissa se mahdollisesti on käytössä, luulen että ei oikeasti missään. Eikös tuo ole selvää huijausta josta voisi haastaa vaikka koko peliyhtiön oikeuteen? Asiakaspalvelija lupasi laittaa asiasta palautetta jollekkin ylemmälle taholle mutta eipä näyttäisi ainakaan vielä mitään tapahtuneen asian korjaamiseksi.
Veikkauksen Cash Out toiminto
17
8360
Vastaukset
- Anonyymi
Niin no veikkaus on aina veikkaus, Monopoli. Lopetin live vetojen tekemisen syystä että, kun sain livevedon sisään, eli maksettua, piti tulla voitto, no ei tullutkaan. Selityksiä oli monen monta miksen voittanut, kun perään kyselin. Joten varmasti löytyy cas outtiinkin selitys. Itse en ole kokeillut, mutta ei siis ilmoita veikkaus, missä kohteissa se on voimassa???
- Anonyymi
Joo, kun asiaa kysyin niin vastauksena oli ettei Veikkaus etukäteen ilmoita missä kohteissa tuo Cash Out on käytössä. Kieroa touhua, eipä muuta voi sanoa.
- Anonyymi
On se siellä pitää vaa löytää. Kun tekis uuden piven niin siellä lukee cas out. Ja saa ulos
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, kun asiaa kysyin niin vastauksena oli ettei Veikkaus etukäteen ilmoita missä kohteissa tuo Cash Out on käytössä. Kieroa touhua, eipä muuta voi sanoa.
Et vaan löydy sitä.. se on piilossa ns. Meet kun haluut Cash ostit tehä muka tekee uuden pien ni se on sillä sivulla. Oon kertonut kaikille frendwille kukaan ei oo tiennyt. On siellä mutta piilossa. Ite löysin kerran sattumalta et wtf mikäs tossa on pienellä lukee sinisellä
- Anonyymi
Itselle tosin ei ole koskaan noin käynyt ettei livevetovoittoa ole maksettu siis jos olen jotain voittanut.
- Anonyymi
Se on siellä pilvessä piilossa veikkauksella
- Anonyymi
Kannattaa pelata muilla saiteilla kuin Veikkauksella. Tosta löytyy vaihtoehtoja ja bonuksia https://veikkaajille.com/pitkaveto
- Anonyymi
Cash out vedonlyönti jos kiinnostaa niin lisätietoa tuolta https://veikkaajille.com/cash-out-vedonlyonti/
- Anonyymi
Hyvin toimi ainakin Mallorcan pelissä viikko sitten. Laitoin Mallorcan suoran voiton ennen johtomaalia sisään ja kun tekivät maalin otin cashoutilla melkein täyden voiton talteen. Kannatti kun kohta vierasjoukkue tasoitti ja peli päättyi tasan.
- Anonyymi
Nää ei vaa löydä sitä ku siellä pivessä piilossa. Kertonut 20 kaverille kukaan einoo tiennyt ja kaiki pelaa paljon. Iyelöysin zen kerran sattumalta. Hyvin on piilottanut hah jengi moni luulee ettei veikkauksella edes ole kun ne ei vaa tiedä ku se on niin vammases paikas ja lukee pienellä sinisellä
- Anonyymi
Niin näyttää kusetukselta, aamulla casout näytti 211 ekee ja kuuden tunninpäästä 187
- Anonyymi
Tänään ruotsi-itävalta pelissä laitoin itävallan voiton kun tilanne oli 1-1. Kertoimia 28 ja 4e panoksella joku 112€ . Kun itävalta teki 2-1 maalin ja pääsi johtoon niin yritin cash out mutta ei toiminut. Nappula oli harmaana ja näytti 0€ cash outattavaa. Muutaman minuutin päästä ruotsi johtikin jo 4-2. Olis ollu kiva jos toiminto olisi toiminut mutta ei tällä kertaa😂
- Anonyymi
Viimeisinä peliminuutteina ei yleensä enää cash outteja tyrkytetä. Ja eikös ne tekoälyn luomat cash outit puoliautomaattisina pidä jonkun aina siellä veikkauksella kuitata hyväksytysi.
- Anonyymi
Tuossa ottelussa tosiaan alkoi tapahtua ja maaleja sataa aivan matsin lopussa. Se varmaankin on syynä siihen, ettei cashout enää ollut voimassa.
Ja mitä siihen cashout -summaan tulee, niin sehän ei ole mikään kiinteä arvo, vaan perustuu niihin ottelun aikaisempiin tapahtumiin ja Veikkauksen riskinhallintaan. - Anonyymi
Johtuu yksinomaan siitä nämä kieroudet, että Taavetti on päässyt töihin Veikkaukseen ja nyt peräreikä punaisena estää ihmisiltä rahantekemisen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Johtuu yksinomaan siitä nämä kieroudet, että Taavetti on päässyt töihin Veikkaukseen ja nyt peräreikä punaisena estää ihmisiltä rahantekemisen.
Taavetti on töissä veikkauksen varastossa, jossa tulostaa pelaajien häviö tositteita.
Niitä onkin jo kuution paali.
- Anonyymi
On siellä pitää vaa löytää. Pitää mennä pitkäveto ku tekis uuden lapun ja siellä ze lukee
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2234111Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112593Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382325Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861298- 481159
- 751037
- 59913
- 45896
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58891