Helluntailaisten käsimerkit

Vieläkö h-laisuudessa tullaan uskoon kättä kohottamalla ja pelastutaan helluntailaiskasteella?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vaikka nostat heti molemmat kädet ylös, et pelastu. Helluntaikaste ei pelasta ketään. Olet aivan ulkona hengellisistä asioista. Lue Room. 10 alkupuoli. Olet tyypillinen suomalainen.

Äänestä
  • Saarnamiehet ojentelee käsiään, hyppivät ilmaan, huutavat, kirkuvat ja hilluvat kiihottaakseen ihmisiä hurmostilaan, jossa heitä on helppo käsitellä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Saarnamiehet ojentelee käsiään, hyppivät ilmaan, huutavat, kirkuvat ja hilluvat kiihottaakseen ihmisiä hurmostilaan, jossa heitä on helppo käsitellä.

    No entä jääkiekko ottelun katsomossa? Siellä vasta huudetaan, huudellaan, kirkutaan ym.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No entä jääkiekko ottelun katsomossa? Siellä vasta huudetaan, huudellaan, kirkutaan ym.

    Paavali harrasti nyrkkeilyä.

    Yksi selvittämätön pariskunnan murha mainitaan tapahtuneen alkuseurakunnassa rahan takia.

    Sai Korintossa paholaisen demonin sisälleen ja alkoi puhua sekavilla hurmoskielillä ja valehtelemaan.

    Room. 3:7

    Sillä jos Jumalan totuus tulee minun VALHEENI kautta selvemmin julki hänen kirkkaudekseen, miksi sitten minutkin vielä syntisenä tuomitaan?

    Äänestä

voisko suomalaisilla olla mailmanennätys hengellisten asioiden tietämättömyyden saralla, luulen että kultaa tulisi.

jokinen ketju todistaa samaa yhä uudelleen, kuten tämäkin naurettava aloitus.

suomalainen saattaa tuntea kymmeniä kaljamerkkejä mutat ei mitään tajuntaa raamatun asioista.

samalla ollaan muka kirkon jäseniä ja maksetaan verot hiljaa mukisten hurskaasti.

tätäkin viestiä foorumiropotti yrittää estää, on tämä ihmeellinen mailmankolkka !

Äänestä

Tarkoitatko "ELÄKÖÖN VOITTO!" "VAPAA VENÄJÄ!" huudahduksia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vieläkö h-laisuudessa tullaan uskoon kättä kohottamalla ja pelastutaan helluntailaiskasteella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu