En tiedä terveyden tilannettani että mikä se on. Jouduin varaamaan lääkäri ajan koska löysin jonkinlaisen patin rinnastani. Toivon että se ei olisi mitään vakavaa ja jos on niin että selviytyisin siitä että Jeesus parantaisi.
Rukoilisitteko
42
1260
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä, mutta emme kerro sitä sillä rukous on hiljainen huokaus Jumalan puoleen. Ei huuto ihmisille.
Patteja kasvaa ihmisille ja se on osa luontoa. Ei se ole sen vaarallisempaa. Ja lopulta lähtö tulee kuitenkin, että ei sekään ole sen vaarallisempaa. Mutta rukoilen hiljaisuudessani.- Anonyymi
Rinnassa olevat patit/kyhmyt pitää aina käydä näyttämässä lääkärille. Ilman tutkimatta kukaan ei voi sanoa ettei olisi vaarallista noin juuri monet ihmiset kuolevat syöpään koska ajattelevat että ei siellä ole mitään. Lähtö tulee joskus mutta kyllä minä ainakin haluan mahdollisimman vanhaksi elää.
Jumala tietää jokaisen ihmisen elämän päivät. - Anonyymi
Rukoilu ei ole huutamista. Rukoilu auttaa aina ei siitä ainakaan haittaa ole ja niin kuin yllä kirjoitin niin Jeesus on se joka parantaa.
- Anonyymi
Jos niitä on kaksi niin mahdollisesti kyseessä on tissi.
Jeesus on aiheuttanut enemmän (mieli-) sairauksia kun konsanaan parantanut ketään . Ihan turha hemmo siis suurine puheineen.- Anonyymi
Pilkkaajia löytyy aina vaikka olisi kuinka vakavasta asiasta kyse.
- Anonyymi
Johan on rankka kommentti.
- Anonyymi
Toivottavasti ei mitään vakavaa.
- Anonyymi
Jeesus paransi eläessään maanpäällä monia ihmsiä ja hänen voimansa kautta tänä päivänäkin parantuu jos se on hänen tahtonsa aina se ei ole.
Lääkärit ovat hyviä työssään ja jos ei ole syöpä liiaksi levinnyt niin leikkaukset auttavat.
Monikaan ihminen jos saa syöpä diagnoosin niin ei halua kuolla vaan elää vanhaksi.- Anonyymi
Sairas olet mieleltäsi.
- Anonyymi
Kaltaisesi ei ole mieleltään terve kun kirjoitat mitä sattuu vakavista asioista.
- Anonyymi
Sinä et ole uskova olet Jumalan pilkkaaja ja pilkkaajat saavat palkan mutta se ei välttämättä ole mieleinen.
Anonyymi kirjoitti:
Sinä et ole uskova olet Jumalan pilkkaaja ja pilkkaajat saavat palkan mutta se ei välttämättä ole mieleinen.
Arvaa jännittääkö?
- Anonyymi
Hemalla ei ole varmaan kukaan sukulainen kuollut syöpään. Toivot siis että he kuolevat kun saavat syövän. Tai jos itse saisit niin et siihen mitään apua tarvitsisi. Et kävisi leikkauksessa jos siihen mahdollisuus olisi.
Saatko mielesi rinkeliä enää auki onnistuttuasi tuollaisen umpisolmun luomaan?
Sairastuessani otan tietenkin vastaan maallisen avun ja syljeskelen taikauskoisten puheille edelleen.- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Saatko mielesi rinkeliä enää auki onnistuttuasi tuollaisen umpisolmun luomaan?
Sairastuessani otan tietenkin vastaan maallisen avun ja syljeskelen taikauskoisten puheille edelleen.Tämä on rukous sivu ja sinun piti tulla rumia kirjoituksiasi tänne kirjoittelemaan.
Olisi varmaan muita sulle sopivia sivuja.
Rukous sivut ovat rukoilijoille.
Lääkärin apu otetaan vastaan mutta jos se ei auta silloin rukoillaan mutta parantuminen ei ole aina Jumalan tahto vaan joskus ihmisen on aika kuolla ja mennä taivaaseen. Anonyymi kirjoitti:
Tämä on rukous sivu ja sinun piti tulla rumia kirjoituksiasi tänne kirjoittelemaan.
Olisi varmaan muita sulle sopivia sivuja.
Rukous sivut ovat rukoilijoille.
Lääkärin apu otetaan vastaan mutta jos se ei auta silloin rukoillaan mutta parantuminen ei ole aina Jumalan tahto vaan joskus ihmisen on aika kuolla ja mennä taivaaseen.Sinäkin olet tervetullut perinteiseen RUKOUStapahtumaani, jota tuossa yllä mainostan.
Siellä saat rukoilla polvet ruvelle hyvän asian puolesta!- Anonyymi
he-ma kirjoitti:
Sinäkin olet tervetullut perinteiseen RUKOUStapahtumaani, jota tuossa yllä mainostan.
Siellä saat rukoilla polvet ruvelle hyvän asian puolesta!Olen tämän aloituksen tekijä. Sinä olet hyvin paha en sano ihminen koska et ole ihminen.
- Anonyymi
Olet asiaton.
- Anonyymi
Kaduttaa kun tein tuon aloituksen kun tuo kiusaaja tuli rumia vakavasta asiasta pilkkaamaan.
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain19111371Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-10310802Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356220Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1855024Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313486- 1723475
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402323Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001872Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov81721Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161634