Koirien oikeudet

Voisiko eläinten oikeuksien puolustajat alkaa puolustamaan metsästyskoirien oikeutta harjoittaa lajityypillistä toimintaa? Nyt se on paikoitellen mahdotonta ylitiheän susikannan vuoksi. Samalla voisi ajaa lemmikkikoirien oikeutta syödä lihaa, nyt osa on kasvisravinnolla.
10234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

on naurettava tyränni
kannattako edes pierasta sinnepäin.

Äänestä

Kannattaa avustaa venäläisiä metsästäjiä, ne ruokkii susia ym haaskoilla ja sitten lyijyllä. Sataeuroakin on hyvä korvaus sudesta Venäjällä.

Äänestä

Koirien oikeuksiin kuuluu työntää paskaläjä mihin sattuu.

Ja useimmin se sattuu jalkakäytävälle tai pyörätielle. Siitä se sitten kantautuu
puhtaalle matolle. Kiitos paskaläjästä asian kokenut.

Äänestä

Arvasin. Eipä ne eläinaktivistit oikeasti ajattelekkaan eläinten parasta.

Äänestä

Metsästyskoirien pitokielto kaikille.

Äänestä
  • Nimen omaan, kaikille EI metsästäville. Eikö se ole eläinsuojelu rikos, kun koira ei saa harjoittaa lajityypillistä toimintaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nimen omaan, kaikille EI metsästäville. Eikö se ole eläinsuojelu rikos, kun koira ei saa harjoittaa lajityypillistä toimintaa.

    saakos sitten metsästyskoira metsästää ympäri vuoden

    Äänestä

Metsästäjät+saavat+juoksuttaa+koiriaan+metsissä+vaikka+24/7+mutta+eihän+tuo+metsästäjille+sovi.+Koiria+pidetään+kiinni+99,5%+ajasta+koska+metsästäjät+eivät+tosiasiassa+lotkauta+korvaansa+koiran+tarpeille.

Äänestä

Juu tarhoissaan metsästäjien koirat ulvoo suurimman osan vuodesta.Ei haileetakaan välitetä niiden päivittäisestä liikunnasta joka mielestäni on myös lajityypillistä.

Äänestä

No jo on aivopesu ollut taas tehokasta...no sitähän se pössyttely teettää...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisiko eläinten oikeuksien puolustajat alkaa puolustamaan metsästyskoirien oikeutta harjoittaa lajityypillistä toimintaa? Nyt se on paikoitellen mahdotonta ylitiheän susikannan vuoksi. Samalla voisi ajaa lemmikkikoirien oikeutta syödä lihaa, nyt osa on kasvisravinnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu