Sitä vaan tuijottaa ja elämä vilahtaa ohi , kaikki opit jää oppimatta, luuri määrää tahdin.
Taidan viedä tämän maistraatiin ja sanon että vain kirjeitse saa yhteyden, ilmoittavat ketä kiinnostaa?
Vastauksen voi antaa vaikka kahden viikon sisään.
Älylaite on orjuutusta ja ihmisoikeusrikos , tai jotain sellaista😇
Älylaite/netti orjuuttaa
4
1872
Vastaukset
Kyllä .
Seuraavan kerran kun kirjoitan niin Kirjaston koneelta 👍
Saa valtio takaisin "tiedusteluvälineensä" 😈😉
FTW 👍- Anonyymi
Ellei "älylaitetta = älytönlaite" käytä ammatikseen niin nopeampaa ja halvempaa hoitaa asiansa potkukelkalla liikkuen - kesäkelissäkin.
Anonyymi kirjoitti:
Ellei "älylaitetta = älytönlaite" käytä ammatikseen niin nopeampaa ja halvempaa hoitaa asiansa potkukelkalla liikkuen - kesäkelissäkin.
Pysyy kunnossakin .
- Anonyymi
Orjuuttaapa hyvinkin, nytkin istun netissä vangittuna https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/11121
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043364
- 883073
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201913- 691896
- 381847
- 211731
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341429Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91339- 481337